'Bir tıkla' suyun kesilecek mi öğren

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUSKİ GENEL MÜDÜRÜ İSMAİL HAKKI ÇETİNAVCI, SAĞLIKLI VE KESİNTİSİZ İÇME SUYU TEMİNİNİN SÜREKLİLİĞİNE YÖNELİK 14-15 MAYIS 2016 GÜNLERİ UYGULANACAK SU KESİNTİSİ ÖNCESİ, GERÇEKLEŞTİRİLECEK ALTYAPI VE TEKNİK DESTEK ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ. AYRICA, VATANDAŞLARIN ABONE NUMARALARI İLE KENDİ EVLERİNDE SU KESİNTİSİ YAŞANIP YAŞANMAYACAĞINI ÖĞRENEBİLECEĞİ İNTERNET SİTESİ DE YAYINA GİRDİ. (İHA/BURSA-İHA)

'Bir tıkla' suyun kesilecek mi öğren
Bursa'da 5 ilçede altyapı çalışması sebebiyle 48 saatlik su kesintisi başlıyor. Buski, vatandaşların bilgilenmesi için web sitesi üzerinden abone numarası girilerek su kesintisi bilgilendirmesi yapıyor. www.buski.gov.tr/tr/kesinti adresinden abone numarası sorgulanarak kesinti bilgisi lokal bazda öğrenilebiliyor. 

 

 
Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temininin sürekliliğine yönelik 14-15 Mayıs 2016 günleri uygulanacak su kesintisi öncesi, gerçekleştirilecek altyapı ve teknik destek çalışmalarını yerinde inceledi. Ayrıca, vatandaşların abone numaraları ile kendi evlerinde su kesintisi yaşanıp yaşanmayacağını öğrenebileceği internet sitesi de yayına girdi.
İnceleme gezisine çalışmaların ilk noktası olan Doğancı Barajı çıkışındaki “Beşli Vana Odası”nda başlayan Çetinavcı, Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonuyla altyapı çalışmalarına hız verdiklerini belirtti. Çeşmeden akan suyun içilebildiği ender şehirlerin başında Bursa’nın geldiğine işaret eden Çetinavcı, “Sağlıklı ve kesintisiz içme suyu teminine yönelik BUSKİ’nin gerçekleştirdiği altyapı çalışmaları, bunu sağlayan unsurların başında gelmektedir. Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Mudanya ve Gürsu ilçelerinin bazı mahallelerinde uyguladığımız kesinti, sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temininin sürekliliğine yönelik hedeflediğimiz üstün hizmet anlayışımızın neticesidir. Doğancı Barajı çıkışı ‘Beşli Vana Odası’nda ekiplerimizin gerçekleştirdiği çalışma, Doğancı Barajı’ndan Dobruca İçme Suyu Arıtma Tesisi’ne giden ana isale hattının beşli vanaya bağlanmasını kapsamaktadır” diye konuştu.
Çalışma güzergahının ilk noktası “Beşli Vana Odası”nın ardından, güzergah zincirinin ikinci halkası Doğancı Köyü yakınındaki Doğancı Barajı pantolon uygulamasını yerinde inceleyen Çetinavcı, uygulama kapsamında iki adet debimetre ile bir adet vana montajının yapılacağını vurguladı. Çalışma güzergahının üçüncü ve dördüncü halkalarını oluşturan Dere Bahçe ve D 12-2 depo çıkışındaki branşman alımlarını yerinde inceleyen Çetinavcı, çalışma kapsamında 1000 ve 1200 milimetre çaplı boruların devreye alınacağını belirtti.
Bursa merkezdeki içme suyu hatlarını yenilediklerine işaret eden Çetinavcı, “Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa Birliği normları çerçevesinde paslanmaz çelikten imal edilen borularla Bursa merkezdeki isale hatlarımızın tamamını yeniledik. Böylelikle, sağlıklı ve kesintisiz içme suyunun değerli hemşerilerimize ulaştırılmasında çok önemli bir adımı atmış olduk. Yenileme ve iyileştirme çalışmalarımız bütün Bursa’yı kapsayacak biçimde devam ediyor” dedi.
Çalışma zincirinin diğer halkalarını oluşturan Dobruca İçme Suyu Arıtma Tesisinde vana değişimleri, D 13 HES branşman bağlantısı ve Mihraplı Park C3 branşman alımı uygulamalarını da yerinde inceleyen Çetinavcı, sahadaki teknik ekip ve ekipmanlarıyla bütün hazırlıklarını tamamladıklarını, su kesintisi yapılacak bölgelerdeki vatandaşların kesintiden olumsuz etkilenmemeleri için her türlü önlemi aldıklarını da sözlerine ekledi.
Aboneler BUSKİ’nin www.buski.gov.tr/tr/kesinti adresli internet sitesinden, BUSKİ abone numaralarını girmeleri durumunda, kesintiye ilişkin bilgi edinebilecekler.
Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2016, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24