Bozbey'den ucuz siyaset!

Enise DİKMEN Nilüfer’de otopark mafyasının çanına ot tıkayarak ücretsiz otoparklarl

Bozbey'den ucuz siyaset!
Enise DİKMEN

Nilüfer’de otopark mafyasının çanına ot tıkayarak ücretsiz otoparklarla vatandaşları rahatlatan Büyükşehir Belediyesi’nin adımları, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile ekibini rahatsız etti.


Büyükşehir Belediyesi’nin Nilüfer Belediye binasının hemen önündeki boş alanı ücretsiz otoparka çevirmesine içerleyen Bozbey ve ekibinin aklına dahiyane bir fikir geldi ve otopark tabelasının önüne ağaç dikti.


Görevde olduğu 20 yılda Nilüfer’i hizmetsiz bırakan ve tüm kamu alanlarını rantçılara tahsis eden CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile ekibi, büyükşehir belediyesinin otopark mafyasının çanına ot tıkayan ücretsiz otopark uygulamalarından rahatsız oldu. Büyükşehir Belediyesi tarafından bir süre önce Nilüfer Belediye binasının yanındaki 7 dönümlük alana kazandırılan ve ücretsiz olarak hizmet veren otoparkın girişindeki Büyükşehir Belediyesi ve BURBAK yazılı tabelaların önüne Nilüfer Belediyesi tarafından çam ağaçları konuldu. Otopark rantçılarının rahatsızlığı ve Bozbey ile ekibinin hazımsızlığı tepki çekerken, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi yazısının kapatılması için yapılan çalışmayı ‘ucuz siyaset’ olarak nitelendirdi. Aktaş, Büyükşehir olarak Nilüfer’in her köşesinde hizmetlerinin aralıksız sürdüğünü söyledi.

TAM 550 ARAÇ KAPASİTELİ

Bursa’da ulaşım sorununun çözümüne yönelik başlatılan akıllı kavşak uygulamaları ve yol genişletmelerle trafikte hissedilir bir rahatlama sağlayan Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan parklanma sorunu yaşanan bölgelere de alternatif çözümler üretiyor. Nilüfer Belediyesi, kaymakamlık ve vergi dairelerinin yer aldığı İhsaniye Meydanı’nda vatandaşların en önemli sorunu olan otopark meselesi de yaklaşık 1 ay önce Büyükşehir Belediyesi tarafından çözüme kavuşturuldu. Bölge sakinlerinden gelen talepler üzerine konuyu gündeme alan Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BURBAK, hazineye ait olan yaklaşık 7 bin metrekarelik alanı otoparka dönüştürdü. Toplam 550 araç kapasiteli otopark ücretsiz olarak hizmet verirken, başında sürekli bir BURBAK görevlisinin de bulunduğu otoparkta günlük doluluk oranı da 300 aracı aşmaya başladı. Oysa Nilüfer Belediyesi, hizmet binasının altındaki otoparkı kiraya vererek, belediye işi için gelen vatandaşları bile otoparkçıların insafına terk etti. Büyükşehir’in ücretsiz otopark adımı bu yönüyle de Bozbey ve ekibini rahatsız etmiş olsa gerek.

TABELA ÖNÜNE ÇAM AĞACI

Nilüfer Belediyesi’nin hemen yanındaki alanda başlatılan ücretsiz otopark uygulaması bölge halkının takdirini toplarken, otopark girişinde üzerinde Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BURBAK yazılı tabelaların önüne Nilüfer Belediyesi tarafından çam ağaçları konulması dikkati çekti. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, daha önce bir açılış töreni yapmaya bile gerek duymadıkları otoparka gelenek, tabelaların gizlenmesi için yapılan uygulamaya tepki gösterdi. Beraberindeki Bursa Milletvekilleri Mustafa Esgin ve Refik Özen ile AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Necati Şahin’le birlikte bir basın açıklaması yapan Başkan Aktaş, “Gördük ki Büyükşehir Belediyesi yazısının kapatılması için tabelalarımızın önüne çam ağaçları konulmuş. Takdiri kamuoyuna bırakıyorum. Bunlar açıkçası ucuz siyaset. Evet, Büyükşehir, Nilüfer’in bütün ana arterlerinde çalışıyor. Esentepe Kavşağını, Tuna Caddesi Kavşağını, diğer kavşak uygulamalarını biz yaptık. Fatih Sultan Mehmet Bulvarının orta refüj düzenlemesini biz hayata geçirdik. Birileri tabela takarak kendileri yapmışçasına algı oluşturuyor. Takdiri kamuoyuna bırakıyorum. Yıllardır sistem bu şekilde işliyor. Nilüfer’in her köşesinde hizmet olarak varız” diye konuştu.YENİ OTOPARK MÜJDESİ

Nilüfer’in yoğun yapılaşmanın olduğu, beraberinde Büyükşehir Belediyesi’nin özellikle FSM ve Özlüce gibi ana arterlerde refüj ve yol düzenlemeleriyle işin yükünü çektiği bir yer olduğunu hatırlatan Başkan Aktaş, bölgede otopark ihtiyacının kaçınılmaz olduğunu vurguladı. Bugüne kadar Bursa’ya, yaklaşık 40 dönümlük bir alanı otopark olarak kazandırdıklarını dile getiren Başkan Aktaş, Mudanya’da 14 dönüm alanda 1100 araçlık otopark, Gölyazı’da 5,5 ve 6 dönüm olmak üzere 1000’er araçlık 2 otopark ve BURULAŞ önündeki 13 dönümlük 900 araçlık eski helitaksi alanını otopark olarak düzenlendiklerini belirtti.  Nilüfer Belediyesi, kaymakamlık ve vergi dairelerinin bulunduğu İhsaniye Meydanı’nda vatandaşlarımızın en önemli sorununun otopark olduğunu açıklayan Başkan Aktaş, “Bölge sakinlerinden gelen talepler üzerine konuyu gündeme aldık ve yaklaşık 7 dönümlük alanı otoparka dönüştürdük. İnşallah yakında bir tane daha geliyor. Özellikle vergi dairesi yakınındaki 5 dönümlük yaklaşık 400 araçlık otoparkımızı da yakın bir zaman içerisinde devreye koyacağız. Milli Emlak’tan oranın tahsisiyle alakalı yazılarımız da gelmek üzere. Şu an hizmette olan ücretsiz otoparkımız yıllardır Nilüfer Belediyesi’nin yan tarafındaydı ama hiçbir formül üretilememişti. Büyükşehir olarak bu sorunu çözdük ve Nilüfer’in her köşesinde, 17 ilçemizde her alanda çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

 
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 21:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24