BTM EXHIBIT'ten inovasyon başarısı

 İnformal eğitimin en önemli unsurlarından olan ve bugüne dek yurt dışından yüksek bedellerle ithal edilen bilim merkezleri deney düzenekleri

BTM EXHIBIT'ten inovasyon başarısı
 İnformal eğitimin en önemli unsurlarından olan ve bugüne dek yurt dışından yüksek bedellerle ithal edilen bilim merkezleri deney düzenekleri, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi bünyesinde alt marka olarak faaliyetlerini sürdüren BTM EXHİBİT tarafından tamamen yerli imkânlarla imâl ediliyor. 

BTM EXHİBİT, bilim merkezlerine, müzelere ve sanat ile bilimin iç içe olduğu mekânlara interaktif deney düzenekleri, eğitim teknolojileri ve sergi alanları üretiyor. Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’ndeki teknik atölyede firmaların iş birliğiyle imalat yapılıyor. Bugüne dek 70 farklı deney düzeneği ve onlarca eğitim kiti üretildi. Ürettiği kaliteli sergi alanları ve deney düzenekleriyle Türkiye’nin bu alandaki ihtiyacını karşılayan en önemli tedarikçi haline gelen BTM EXHIBIT, geride bıraktığımız yıl yurt çapında önemli projelere imza attı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Haliç tersanesinin bulunduğu yerleşkeye Haliç Bilim ve Sanayi Merkezi fikir projesini gerçekleştiren BTM EXHIBIT, yerli imkânlarla kendi ürettiği “Altın Çağ’da Bilim” sergisini de Düzce Valiliği’nin destekleriyle 3 ay süre ile Düzceliler ile buluşturdu. 50 bin ziyaretçinin gezdiği sergi, Düzcelilerden ilgi gördü. Ayrıca 2017 yılında yeniden tasarladığı ve üretimini kendisinin gerçekleştirdiği “Bilimin Öncüleri” sergisini Trabzonlular ile buluşturdu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından açılan sergiyi, 90 bin bilimsever gezdi.

Gezici sergi imalatıyla kent ve ülke ekonomisine katma değer sağlayan BTM EXHIBIT, çok sayıda deney düzeneğini de kendi imkânlarıyla üretip iç piyasaya sundu. Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’ndeki birçok deney düzeneğinin tasarımını ve imalatını gerçekleştiren ve yeni deney düzenekleri ile ürün çeşitliliğini artıran BTM EXHIBIT, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gezegen Evi Bilim Merkezi için 15 farklı deney düzeneği imal edip, kurulumunu gerçekleştirdi. BTM EXHIBIT alt markası ile kısa sürede kendi sergilerini üreten, Bilim Merkezi kurmak isteyen kurumlara danışmanlık veren Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, yakaladığı inovasyon başarısı ile Bursa’nın gururu oldu.  (İHA)
Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2018, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24