Bu kepazeliğe kim dur diyecek!

  Bursa’da Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi’nden  gelen atık sanayi suları sulama kanalına karışarak tarımsal arazileri zehirlemeye devam

Bu kepazeliğe kim dur diyecek!

 

Bursa’da Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi’nden  gelen atık sanayi suları sulama kanalına karışarak tarımsal arazileri zehirlemeye devam ediyor.

Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi’nden Yeşil Çevre Arıtma Tesislerine gönderilen atıklar hat yetersizliği nedeniyle bölgedeki Gölbaşı göletine karşıyor. İçlerinde boyahane atıklarının da olduğu atıklı suların karıştığı Gölbaşı göletinden motopompla su alarak sulama kanalına boşaltan Buski yetkilileri ise, üreticiler ve halkın tepkisine karşılık, suyun taşarak tüm bahçelere karışmasını engellemek için bu uygulamayı yapmak zorunda olduklarını söylüyor. Havaların ısınması ile birlikte başka bir sulama imkânı bulunmayan üreticiler ise sanayi atıklarının karıştığı bu sulama kanalından aldıkları suyu kullanmaya devam ediyorlar. Atık suların karıştığı su ile sulanan sebzelerin insan sağlığını olumsuz etkileyeceğini belirten üreticiler ve Kestel Sulama Birliği yetkilileri Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Valilik’ten acil önlem alınmasını istiyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2015, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8