Bulgaristan'dan Bursa'ya teşekkür ziyareti

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret eden Bulgaristan’ın İstanbul Başkonsolosu Angel Angelov ve Bursa Konsolosu Evgeni Vasile

Bulgaristan'dan Bursa'ya teşekkür ziyareti
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret eden Bulgaristan’ın İstanbul Başkonsolosu Angel Angelov ve Bursa Konsolosu Evgeni Vasilev, Bursa’nın Balkan ülkelerine verdiği desteğin çok mühim olduğunu söyledi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bulgaristan İstanbul Başkonsolosu Angel Angelov ile Bursa’daki görevine yeni atanan Bulgaristan Bursa Konsolosu Evgeni Vasilev’i Merinos Parkı Gönül Dostları Sofrası’ndaki makamında ağırladı. Türkiye ile Bulgaristan’ın 650 yıllık geçmişe sahip iki farklı ülke olmalarına rağmen aynı kaderi paylaştığını söyleyen Altepe, Türkiye’de Bulgaristan vatandaşlarının Bulgaristan’da da Türk vatandaşlarının yoğun olarak yaşadığını belirtti. Bir ülkenin iyi olmasının diğer ülkeyi de olumlu etkilediğini kaydeden Başkan Altepe, “Bulgaristan iyi olursa biz de iyi oluruz. Oradaki insanlar mutlu olsun, bölge gelişsin istiyoruz. Bunun için Bulgaristan ile devamlı iletişim halindeyiz” diye konuştu.

 
Başkan Altepe, Bulgaristan’ın en rahat çalışabileceği ülkenin Türkiye olduğunu, iki ülkenin ortak faaliyetlerde bulunması gerektiğini ifade etti.
İstanbul Başkonsolosu Angel Angelov ise, özellikle Bursa’da bulunan Bulgaristan vatandaşlarından dolayı ilişkilere büyük önem verdiklerini kaydetti. Son zamanlarda Türkiye ile Bulgaristan arasındaki münasebetlerin geliştiğini, bunun da ülkelerarası ilişkilere olumlu yansıdığını söyleyen Başkonsolos Angelov, “Var olan potansiyeli geliştirmek bizim için çok önemli” dedi.
Bursa’daki görevine yeni başlayan Bursa Konsolosu Evgeni Vasilev de, Büyükşehir Belediyesi ile güzel çalışmalar yapacaklarına inandığını ifade etti. Angelov ve Vasilev, 5 yıl önce Başkan Altepe tarafından yaptırılan Bulgaristan Konsolosluğu binası için de teşekkürlerini iletti.
Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2014, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24