Bursa Ekonomisinin BTSO'da Temsil Kabiliyeti Arttı

BURSA İŞ DÜNYASININ ÇATI KURULUŞU BURSA TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDA (BTSO) 51 MESLEK KOMİTESİNİN SAYISI 62’YE ÇIKARILIYOR. (İHA/BURSA-İHA)

Bursa Ekonomisinin BTSO'da Temsil Kabiliyeti Arttı
Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (BTSO) 51 meslek komitesinin sayısı 62’ye çıkarılıyor.

 

 
Meclis toplantısında konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, BTSO’nun çalışmalarıyla sadece Bursa için değil, Türkiye ekonomisi için de önemli projeleri hayata geçiren bir uzmanlık merkezi olduğunu ifade etti. Ekonomide güven ortamının Bursa iş dünyasına da yansıdığına işaret eden Burkay, BTSO’nun faal üye sayısının 25 bini aştığını söyledi. Bu durumun‘Mesleklerin gruplandırılması hakkındaki yönetmeliğe’ göre komitelerin en az 200 faal üyeden oluşmasını mecbur kıldığını belirten Burkay, meslek gruplarından gelen talepler doğrultusunda şubat ayında Oda Mevzuat Komisyonu’nun başlattığı çalışmaları, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile yaptıkları değerlendirmeler sonucunda karara bağladıklarını kaydetti.
YENİ UZMANLIK ALANLARI OLUŞUYOR
BTSO Başkanı İbrahim Burkay, “Yeni komite yapısı sayesinde sektörlerimize BTSO çatısı altında çok daha güçlü temsil edilebilme ve sektörlerinin gelişimi için proje ve çalışmalarını yapabilme imkanını da sağlamış oluyoruz. Oluşturduğumuz yeni uzmanlık alanları ile birlikte 51 olan meslek komitemiz, 62’ye yükseldi” dedi.
Konuşmaların ardından meslek komitelerinin 51’den 62’ye çıkarılması konusunda açık oylama yapıldı. Oy çokluğuyla teklif meclisten geçti.
Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2016, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8