'Bursa için gönül veren her sesi dinliyoruz'

- Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sivil toplum temsilcileriyle bir araya geldi.  Dernek yöneticilerinin görüşlerini din

'Bursa için gönül  veren her sesi dinliyoruz'
- Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sivil toplum temsilcileriyle bir araya geldi. 

Dernek yöneticilerinin görüşlerini dinleyen Başkan Alinur Aktaş, Bursa’nın nüfusu 3 milyona ulaşmış, trafiği ve ulaşımı sürekli konuşulan, kentsel dönüşümde önü tıkanmış ancak güzel işlerin de başarıldığı bir şehir olduğunu söyledi. Bursa için beklentiler var olduğunu bildiğini dile getiren Başkan Aktaş, “Bursa güzel bir şehir. Hızlı büyümeden dolayı bazı sıkıntıları olsa da birçok güzelliği bünyesinde barındıran bir şehir. Bursa’yı daha yaşanabilir hale getirmek için mahalli idareler ve sivil toplum kuruluşları olarak yapabileceklerimiz var. Bu konuda ses veren herkesi dinliyoruz. Türkiye’de, Bursa’da yaşıyoruz. Bu şehrin bir parçası olmak en büyük mutluluklardan bir tanesi” diye konuştu.
Çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Aktaş, sivil toplum kuruluşlarını dinlediklerini ve yeni bir sistemle çalıştıklarını ifade ederek, “Bursa, maddî manevî bütün sıkıntılarını aşabilecek güce sahip bir şehir. Sanayiyle iç içe yaşamanın verdiği sıkıntılar olabilir. Zamanla dönüşümler sağlanabilir. STK’lardan güç ve destek alarak bunları el birliğiyle aşacağız. Bursa, renkli bir çiçek bahçesi. Balkanlar’dan Kafkaslar’a, Anadolu’dan Rumeli’ye kadar her türlü çiçeği bünyesinde barındırıyor. Sivil toplum kuruluşları Bursa gibi şehir için daha çok önem taşıyor. Elbette birilerinin bu şehri dert etmesi, heyecan duyması gerekiyor” dedi. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2018, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24