Bursa itfaiyesine AB'den hibe

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan, aktif ve gönüllü itfaiyecilerin mesleki eğitimlerini dijital o

Bursa itfaiyesine AB'den hibe

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan, aktif ve gönüllü itfaiyecilerin mesleki eğitimlerini dijital ortam üzerinden yapmalarına imkân sağlayan Aktif ve Gönüllü İtfaiyeciler İçin Dijital Destek (Digi-FİRE) Projesi, AB'den 172 bin 594 avro hibe almaya hak kazandı.


Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Bursa'da 28 itfaiye grubunda 112 araç ve 585 personelle hizmet veren, 64 istasyonda 50 traktör tankeri, 12 itfaiye aracı ve 655 kişiyle gönüllü itfaiyeciliği uygulayan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, hazırladığı proje ile AB'den destek almaya hak kazandı. Proje, 2018 Erasmus Yetişkin Eğitimi Programı kapsamında 130 proje arasından kabul edilen 22 proje arasına alındı.


125 BİN İTFAİYECİ KATILACAK


Türkiye, Almanya, İspanya ve Romanya'nın dahil olduğu 7 ortak katılımcı kuruluşun bulunduğu Digi-FİRE Projesi ile, aktif olarak görev yapan itfaiyeciler ve gönüllü itfaiyecilerin mesleki eğitimlerinin e-öğrenme yöntemi ile ekonomik, hızlı ve kolay gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Büyükşehir Belediyesi Ar-Ge Şube Müdürlüğü koordinasyonunda İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve katılımcı ortakların çalışmaları ile yürütülecek projeye AB'den 172 bin 594 avro hibe sağlanırken, 2 yıl sürecek olan projeye Bursa'dan bin 200, toplamdaysa 125 bin itfaiyecinin katılım sağlaması planlanıyor. (Bülten)
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24