Bursa Polis Koleji, Meclis gündeminde

Bursa'da 1984 yılında Polis Okulu olarak açılan, 2004 yılında Polis Koleji’ne dönüştürülen okulun kapatılması TBMM gündemine taşındı.

Bursa Polis Koleji, Meclis gündeminde
Bursa'da 1984 yılında Polis Okulu olarak açılan, 2004 yılında Polis Koleji’ne dönüştürülen okulun kapatılması TBMM gündemine taşındı. 

CHP Bursa Milletvekili İlhan Demiröz okulun kapatılmasını TBMM gündemine taşıdı. Demiröz, İçişleri Bakanı Muammer Güler’e Polis Koleji’nin hangi gerekçelerle kapatıldığını açıklama çağrısında bulundu ve Güler’in cevaplaması talebiyle TBMM Başkanlığı’na yazılı soru önergesi verdi.
Soru önergesinde; kapatılma kararı alındığı söylenen Bursa Polis Koleji’nin son mezunlarını 12 Haziran’da gerçekleştirilen diploma töreni ile verdiğini hatırlatan İlhan Demiröz, 1984 yılında Yıldırım’da Polis Okulu olarak açılan okulun, 2004 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile Bursa Polis Koleji olarak eğitime devam ettiğini” belirtti. Demiröz, “2009 yılında ilk mezunlarını veren Bursa Polis Koleji bu yıl 5. dönem mezunlarını verdi. Mezun olan öğrencilerin Polis Akademisi’ne geçişi sağlandı” dedi.
İçişleri Bakanı Muammer Güler’e, “Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kapatılma kararı alındığı doğru mudur” diye soran İlhan Demiröz, önergesinde ayrıca şu soruları yöneltti: “Bursa’da eğitim kurumlarının ve araştırma enstitülerinin kapatılmasının çok kolay uygulanması, Bursa Polis Koleji’nin kapatılmasına yönelik karar almanızda etken olmuş mudur? Ülkemizin dördüncü büyük ili olan Bursa’nın hükümetleriniz döneminde sosyal, ekonomik, kültürel ve tarihi varlıklarını kaybetmesinin sebebi nedir, Polis Kolejimiz neden kapatılıyor, Bursa’da iki yıldır Bursa Teknik Üniversitesi’ni açamayan, arsa konusunu çözemeyen hükümet, İpek Böcekçiliği Araştırma Enstitüsü’nden sonra Polis Kolejimizi neden kapattırıyor. Bu kurumların kapatılması daha kolay mıdır” dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2013, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19