Bursa SGK'dan yapılandırma uyarısı

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU(SGK) İL MÜDÜRÜ ERHAN KARACA, KURUM BORÇLARININ YAPILANDIRMASI İLE İLGİLİ BAŞVURU SÜRESİNİN 31 MAYIS ÇARŞAMBA GÜNÜ SONA ERDİĞİNİ BELİRTEREK BORCU BULUNAN İŞVERENLERE ÇAĞRIDA BULUNDU. (İDRİS ALTUN/BURSA-İHA)

Bursa SGK'dan yapılandırma uyarısı
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Bursa İl Müdürü Erhan Karaca, kurum borçlarının yapılandırması ile ilgili sürenin 31 Mayıs Çarşamba günü sona erdiğini belirterek, borcu bulunan işverenlere çağrıda bulundu.
Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya gelen SGK İl Müdürü Erhan Karaca açıklamalarda bulundu. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun çalışmaları hakkında bilgi veren Karaca, “İş verenlerimizin yapılandırma gereği olarak taksit ödemelerini 2 Ocak'ta ödemeleri gerekiyordu, Mayıs'ın sonuna ertelendi. Bu ay ödenmesi gerekiyor. Yeni bir yapılandırma çalışması var Meclis'te. Yakın zamanda çıkacak. Bu, bir önceki yapılandırmaya başvuranların geçmiş yapılandırma dönemini kapsamayacak. Yani iş verenlerimiz, 31 Mayısta ödeyemediklerinde yapılandırma bozulacak ve yeni yapılandırmadan faydalanamayacaklar. Bu iş verenlerimiz için çok önemli. Yeni yapılandırma çıkacak diye 31 Mayıstaki taksitlerini ödemememezlik yapmamaları gerekiyor. Eğer ödemezlerse gecikme zammı uygulanacak. Eğer gecikme zammına yakalanıp erken ödeme yaparlarsa da gecikme zammı indirimi sağlanacak” dedi.
Karaca, Sosyal Güvenlik Kurumuna 6736 borç yapılandırılması için başvurup ilk taksiti ödememiş olanlar için son günün 31 Mayıs olduğunu kaydetti. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24