Bursa'da 13 ton balığa el konuldu!

Tarım A.Ş ekipleri, av yasağının kalktığı 1 Eylül tarihinden bu yana Bursa Büyükşehir Belediyesi Hikmet Şahin Kent Hali’nde asgari

Bursa'da 13 ton balığa el konuldu!

Tarım A.Ş ekipleri, av yasağının kalktığı 1 Eylül tarihinden bu yana Bursa Büyükşehir Belediyesi Hikmet Şahin Kent Hali’nde asgari avlanma boyutlarının altında olan ve halk sağlığı için tehdit oluşturan toplam 13 bin 393 kilo balığa el koydu. 


Av yasağının kalkmasıyla birlikte Hikmet Şahin Kent Hali’ndeki Balık Hali’nde başlayan hareketlilik devam ediyor. Kent halinin işletimini yapan Tarım A.Ş. ekipleri, bir taraftan balıkçıların avlanma kurallarına uymalarını sağlamak, diğer taraftan da halk sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak amacıyla denetimleri aralıksız sürdürüyor. Tarım A.Ş. Su Ürünleri Birimi tarafından önceki gün yapılan denetimlerde avlanması yasak tür olan 80 kilo ağırlığındaki 1 adet orkinos balığına el konuldu.  Bu arada avlanma sezonunun başladığı 1 Eylül tarihinden bu yana el konulan balık miktarı 13 bin 393 kiloya ulaştı. Bu balıklardan, insan tüketimi ve sanayi hammaddesi olarak kullanılmasında sakınca olduğu yönünde rapor verilen 9 bin 825 kilosu imha edilirken, kalan 2 bin 568 kilosu ise kamu kurumlarına sevk edildi. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24