Bursa'da bir çöp evden çıkanlar ekipleri şok etti

Bursa'da ihbar üzerine bir çöp eve baskın yapan zabıta ekipleri gördükleri manzara karşısında şok oldu. Bir kamyon dolusu çöpün arası

Bursa'da bir çöp evden çıkanlar ekipleri şok etti

Bursa'da ihbar üzerine bir çöp eve baskın yapan zabıta ekipleri gördükleri manzara karşısında şok oldu. Bir kamyon dolusu çöpün arasında kafes içerisinde yaşamaya çalışan muhabbet kuşları ve bir yavru köpek ekiplerce kurtarıldı.


Komşuların kötü koku ve farelerin çoğalması üzerine yaptıkları ihbar üzerine Osmangazi Belediyesi harekete geçti. Bahar Mahallesi'nde bulunan çöp eve sabah saatlerinde baskın yapan zabıta ekipleri, mahkeme kararıyla evi temizledi. Atık eşyaları ve çöpleri temizleyen ekipler, bir kamyon dolusu çöp çıkardı. Uzun zamandır evine gelmediği öğrenilen 55 yaşındaki İlyas T.’nin odasında ise, kafes içerisine kapatılmış dört muhabbet kuşu, mamaları ve suyu bulunan yavru bir köpek ve evin bahçesinde bir kedi bulundu. İlyas T.’nin bu hayvanlarla birlikte yaşayıp onları düzenli olarak beslediği görüldü. Herhangi bir başka bir bilgiye ulaşamayan ekipler, mutfak kısmında toz toprak içerisinde kalan gıda maddeleri ve tarihi geçmiş ürünleri toplayarak imha etti. Ekiplerin uzun süren çalışmaları neticesinde ev temizlenerek ilaçlandı.

(AA)
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24