Bursa'da en genç öğrencisinin 67 yaşında olduğu okul görenleri hayrete düşürüyor

Bursa'nın Keles ilçesinde görenleri şaşkına çeviren okulda öğrencilerin en genci 67, en yaşlısı ise 87 yaşında. Milli Eğitim Müdür

Bursa'da en genç öğrencisinin 67 yaşında olduğu okul görenleri hayrete düşürüyor

Bursa'nın Keles ilçesinde görenleri şaşkına çeviren okulda öğrencilerin en genci 67, en yaşlısı ise 87 yaşında. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan okuma yazma kursunda nineler dedeler torunlarının teknoloji aşkından şikayetçi.


İlçe Milli eğitim Müdürlüğü okuma yazma seferberliği kapsamında Baraklı İlkokulu'nda 1. ve 2. kademe okuma yazma kursu açtı. Keles Halk Eğitimi Merkezince açılan kursa Keles İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Narin, Belediye Başkanı Mehmet Teke, Halk Eğitim Merkezi Nafiz Gökçek ve kursiyerler katıldı.  Kursun açılışında en çok dikkat çeken şey ise kursiyerlerin yaş grupları oldu. Okuma yazma öğrenmek için kursa başvuran öğrencilerin hepsinin 65 yaş üzeri olmasıyla ilgili konuşan kurs eğitmeni Hasan İlker Akalın, "En küçük öğrencim 67, en büyük öğrencim ise 87 yaşında. 75 yaşındaki teyzelerimiz çok hızlı bir şekilde 1. kademeyi tamamlayarak 2. kademeye geçti. En kısa zamanda 2. kademe eğitimlerimiz de başlayacaktır" dedi. İlerleyen yaşlarına rağmen okuma yazma hevesleri ile göz dolduran kursiyerler kendilerine yöneltilen 'Evde nasıl çalışıyorsunuz' sorusuna verdikleri cevapla ise herkesi güldürdü. Evde torunları ile sürekli kavga ettiklerini ifade eden kursiyerler, "Biz gördüğümüzü yazmaya çalışıyoruz bilemediğimizi soruyoruz, onların ellerlinde birer telefon, hiç bakmıyorlar" şeklinde sitem ettiler.
Belediye Başkanı Mehmet Teke kursiyerlerin gayreti karşısında hayranlığını gizlemeyerek bütün öğrencilerin ellerinden öptü. Keles Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nazif Gökçek ise okuma yazma seferberliği kapsamında çalışmalarının devam edeceğini ve isteyen herkesi okur yazar yapana kadar durmayacaklarını kaydetti. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24