Bursa'da gece yarısı büyük panik

MAHALLE_SAKINLERI (İHA/BURSA-İHA)

Bursa'da gece yarısı büyük panik
 Bursa'da yeni yapılan inşaat çalışmalarında tedbir alınmamasına aşırı yağışlar da eklenince, yandaki bina sallanmaya ve çatlamaya başlayınca mahalle sakinleri gece yarısı sokağa döküldü. "Deprem oluyor zannettik" diyen apartman sakinleri, yeni yapılan inşaat sahiplerinin hiç bir tedbir almadığını öne sürdü.

 

 

 

 
Merkez Yıldırım ilçesine bağlı Piremir Mahallesi 2. İlker Sokak 52 nolu apartmanda oturan 4 aile dün gece evleri sallanmaya başlayıp sesler gelince korkudan sokağa çıktılar. Yeni yapılan ve temel aşamasındaki inşaatın yanındaki 3 katlı apartmanın dışında ve dairelerin içinde çatlaklar oluştu.
52 Nolu Apartmanda ikamet eden Erol Balcı, Kadir Sezgin, Recep Osmanoğlu, Hüseyin Ademoğlu ve aileleri, deprem olduğunu zannettiklerini belirtirken, dışarı çıktıklarında hemen yan tarafta bir firma tarafından yapılan inşaatın temel çalışmalarından dolayı toprağın kaydığını gördüler.
Gece yarısı sokağa dökülen apartman sakinleri, polis ve belediyeyi olay yerine çağırdılar. Belediye ekipleri bina ve çevresinde incelemelerde bulunurken çatlak ve yarıkların giderek arttığı görüldü. Apartman sakinleri 3 aydan bu yana bir türlü bitirilemeyen inşaat temel çalışmasının bitirilmesi ve bir an önce istinat duvarı yapılması için yetkililerin harekete geçmesini istedi. Polis ve zabıta  konuyla ilgili tahkikat başlattı.
Belediye ekipleri, küçük çatlaklar oluşan binanın tahliye edilmesine gerek görmediler. İnşaatı yapan firma yetkilileri ise bundan sonrası için gerekli tedbirin alınacağını söylediler.
Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2016, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24