Bursa'da mevsimlik işçilerin yağmur çilesi

BURSA'NIN İNEGÖL İLÇESİNDE GÜNLERDİR ETKİLİ OLAN YAĞMUR HAYATI OLUMSUZ YÖNDE ETKİLİYOR. YAĞMURDA EN FAZLA ETKİLENLER İSE KİLOMETRELERCE UZAKLIKTAN GELİP KALDIKLARI ÇADIRLARDA EMEK PARASI KAZAN MEVSİMLİK İŞÇİLER. YAĞMUR NEDENİYLE ÇADIRLARI SULAR BASARKEN, YARDIMLARINA İNEGÖL BELEDİYESİ EKİPLERİ YETİŞTİ. İŞÇİLERİN TEK İSTEKLERİ KONTEYNER. (SEYFETTİN ARAS/BURSA-İHA)

Bursa'da mevsimlik işçilerin yağmur çilesi

Bursa'nın İnegöl ilçesinde günlerdir süren yağmur hayatı olumsuz etkiliyor. Yağmurdan en fazla etkilenenler ise kilometrelerce uzaklıktan gelip kaldıkları çadırlarda ekmek parası kazan mevsimlik işçiler. Çadırları sular basarken, yardımlarına belediye ekipleri yetişti. İşçilerin tek talebi konteyner. 
İnegöl'de pazartesi gününden bu yana fasılalarla yağan yağmur ilçe genelinde birçok cadde ve sokakları sular altında bıraktı. Şiddetli yağmura hazırlıksız yakalanan İnegöllüler nerelere sığınacaklarını şaşırdı. Yağmurdan en çok etkilen ise Şanlıurfa'dan İnegöl'e gelen mevsimlik işçiler. Şiddetli yağmurla birlikte kaldıkları bölgede kurdukları çadırları sular altında kaldı. Diken üstünde yaşayan işçilerin imdadına ise İnegöl Belediyesi ekipleri yetişti. Ekipler çadırlara tekrar su girmemesi için çamurlu olan alana kum döktü.  Çadırda kalarak ekmek parası için mücadele eden işçilerin tek isteği kaldıkları yere bir konteyner kurulması. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'na seslen işçiler, kilometrelerce uzaktan gelip aylarca buralardaki tarlalarda ekmek parası kazanmaya çalıştıklarını belirttiler. Çadırda bulunan eşyalarının zarar gördüğünü belirten işçiler, "3 gündür yağmur yağıyor. Gerçekten çok zor durumdayız. Tek gayemiz ekmek parası kazanmak. Çadırlarımız sular altında kaldı. Allah razı olsun belediyemiz bizlere sahip çıktı. Biz devletimizden sadece konteyner konulmasını istiyoruz. Mevsimlik işçilere artık birilerin sahip çıkması gerekiyor. Çoluk çocuğumuzla perişan durumdayız. Allah rızası için bizlere bir el atsınlar" diye konuştular (İHA)
Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2019, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24