Bursa'da mobilya fabrikasında çalışan işçilere büyük şok!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir mobilya fabrikası çalışanları, sabah işe geldiklerinde hayatlarının şokunu yaşadı. Fabrikanın boş ol

Bursa'da mobilya fabrikasında çalışan işçilere büyük şok!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir mobilya fabrikası çalışanları, sabah işe geldiklerinde hayatlarının şokunu yaşadı. Fabrikanın boş olduğunu gören çalışanlar, aylardır paralarını alamadıklarını belirterek fabrika önünde eylem yaptı. 


İnegöl ilçesinde bulunan mobilya fabrikasında çalışan işçiler, sabah iş yerine geldiklerinde makinelerin götürüldüğünü gördü. Büyük şaşkınlık yaşayan ve tepki gösteren işçiler, duruma engel olmak ve yetkililere ulaşmak istedi ancak sonuç alamadı. Uzun zamandır ücretlerinin ödenmediğini belirten yaklaşık 30 işçi, fabrika önünde eylem yaptı.

Mobilya fabrikasını boşaltıp kaçtılar


İşçilerden Hakan Güngör, "Cuma günü patronlar bizi İstanbul’a gönderdi. Müşterilerle görüştüm. Sabah haber aldık, buraya geldiğimizde makinelerin taşınmakta olduğunu gördük. Buradan kaçıyorlar. Bu kadar insan mağdur oldu. Tedarikçiler ve biz işçiler mağdur olduk. 40 civarında işçi, mağdur oldu. Gece içerideki tüm ürünleri boşaltmışlar. Bize de cuma gününe kadar izin verdiler. Firma sanırım batmış, kaçmışlar. İşçilerin maaşlarını ödemeleri lazım" dedi.

'GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATARAK ÇALIŞTIK’


İşçilerden Esra Çakıroğlu ise "Biz gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık. Halimiz ortada. Bize, ’Pazar gününe kadar ürünleri yetiştirin’ dediler. Bir gün sonra tatile çıkardılar. Fabrikayı boşaltıp gitmişler. Biz emeğimizi kimden alacağız. Mağdur olduk" diye konuştu. (hurriyet.com.tr)
Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24