Bursa'da sağlık hamlesi

AK Parti Milletvekili Bedrettin Yıldırım, Sağlık-Sen Bursa Şubesi’ni ziyaret etti. 

Bursa'da sağlık hamlesi
AK Parti Milletvekili Bedrettin Yıldırım, Sağlık-Sen Bursa Şubesi’ni ziyaret etti. 

Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırım, Sağlık-Sen yönetiminde başarılar diledi. Yıldırım, 21. yüzyılda sivil toplum örgütlerinin önemine işaret ederek, siyaset olarak sivil toplum örgütlerinin gelişmesi ve yaygınlaşmasından memnuniyet duyduklarını ifade etti. Yıldırım, "AK Parti olarak bütün Türkiye'de olduğu gibi Bursa'da da sağlık hizmetlerinde vatandaşlarımızın ciddi teveccühüne mazhar olduk, bu noktada sağlık çalışanlarına minnettarız" dedi.

Yıldırım, Bursa'da yetersiz olarak gördükleri sağlık tesisi sayısını artırmak için çalışmalar yaptıklarını, 2013 yılı sağlık yatırım planında birçok hastanenin temelinin atılacağını söyledi. Yıldırım, sağlık alanındaki sıkıntılarla ilgili sivil inisiyatifin önemli görevleri olduğunu vurgulayarak, "Sağlık iş kolunda yetkili olan Sağlık-Sen'e bu noktada önemli görevler düşmektedir. Sağlık-Sen'in çalışmalarını yakinen takip etmekteyiz. Sendikacılığı dar kalıplara sokmadan, sosyal sendikacılık boyutunu da ifa eden bu sendikal anlayışı takdire şayan görmekteyiz" dedi.

Yıldırım, kamu hizmetlerinde taşeron firma aracılığı ile çalışanların ücretlerinin ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi için gayret sarf ettiklerini belirtti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şube Başkanı Gökhan Yünkül, Sağlık-Sen'in, sendikacılığı asıl mecraına taşıdığını söyleyerek, sendikacılığı sırf ücret sendikacılığına sıkıştırmadıklarını, çalışanları ve toplumu ilgilendiren sosyal meselelerle de ilgilendiklerini söyledi.

Yünkül, "Sağlık Bakanlığı’nın 663 sayılı KHK'ya göre yeniden yapılanma sürecinin sağlık hizmetlerinin sunumunda ciddi bir gelişme oluşturacağına inanıyoruz. Tabii ki bu arada sağlık çalışanlarının çalışma şartları ve ücret politikalarının hizmetin kalitesine doğrudan etki edeceği göz ardı edilmemelidir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2012, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24