Bursa'da sahte doktor yakalandı! Estetik operasyon bile yapmış...

Bursa'da kendisini doktor olarak tanıtıp kliniğinde estetik işlemde bulunan M.O. yakalandı. M.O.'nun tıp fakültesi mezunu olmadığı ortaya

Bursa'da sahte doktor yakalandı! Estetik operasyon bile yapmış...

Bursa'da kendisini doktor olarak tanıtıp kliniğinde estetik işlemde bulunan M.O. yakalandı. M.O.'nun tıp fakültesi mezunu olmadığı ortaya çıktı. 


Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Nilüfer ilçesinde bulunan bir klinikte, sadece doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken estetik operasyonların tıp eğitimi almamış kişi tarafından yapıldığı ihbarı üzerine çalışma başlattı. Ekiplerce belirlenen adrese düzenlenen operasyonda M.O. gözaltına alındı. Klinikte yapılan aramalarda estetik operasyonlarda kullanılan çok sayıda ilaç, tıbbi malzeme ve cihaz, hasta kayıt formları ile hasta isimlerinin ve ücretlerinin yazılı olduğu notlar ele geçirildi.

Estetik operasyon yaparken çekilmiş fotoğraflarını paylaşmış


M.O'nun tıp fakültesi mezunu olmadığı, internet ve sosyal medya üzerinden kendisini doktor olarak tanıttığı, estetik operasyon yaparken çekilmiş fotoğraflarını paylaştığı belirlendi. Polis ekiplerinin çalışmaları sırasında kliniğe gelen ve durumu öğrenen vatandaşlar da M.O'dan şikayetçi oldu. Zanlı emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. (AA)
Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19