Bursa'da ulaşım onlara ücretsiz olacak

 Türkiye'nin kaliteli ve işine sahip çıkan devlet memurlarına ihtiyaç duyduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gen

Bursa'da ulaşım onlara ücretsiz olacak

 Türkiye'nin kaliteli ve işine sahip çıkan devlet memurlarına ihtiyaç duyduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gençlerin Türkiye'ye güvenmesi gerektiğini söyledi. Başkan Aktaş, KPSS günü sınava gireceklere ücretsiz ulaşım desteğinin verilebileceğini açıkladı.


Büyükşehir Belediyesi, Birlik Vakfı Bursa Şubesi, Genç Birlik Bursa Şubesi ve Pegem Akademi'nin ortaklaşa düzenlediği 'KPSS Eğitim Kampı' programı, Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde (Merinos AKKM) başladı. Programa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gençlere tecrübelerini ve eğitim hayatını anlattı. Hiçbir zaman memur olmayı düşünmediğini, mali müşavir olma hayaliyle eğitimi tamamlayarak hedefine ulaştığını söyleyen Başkan Alinur, özel sektörden gelen biri olarak memurlara da sonsuz saygı duyduğunu belirtti. Meselenin sadece memur olmak olmadığını da ifade eden Başkan Aktaş, Türkiye'ye ve insanın kendisine güvenmesi gerektiğini dile getirdi. İnsanların memur olarak atandıktan sonra hemen memleketine dönme hesaplarına girmesini doğru bulmadığını vurgulayan Başkan Aktaş, "Türkiye'nin kaliteli ve işine sahip çıkan devlet memurlarına ciddi şekilde ihtiyacı var. İnşallah sizler de onlardan olursunuz. Bizler, üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Gerekli kararları alarak, KPSS günü sınava gireceklere tüm ulaşım araçlarını ücretsiz sağlayabiliriz. Programı düzenleyen Birlik Vakfı ve Pegem Akademi'ye teşekkür ediyorum. Vakıf kültürünün gereğini en iyi şekilde yerine getirdiler" dedi.

Türkiye'nin hızla büyüdüğünü ve gençlerin ülkesine kesinlikle güvenmesi gerektiğini ifade eden Başkan Alinur Aktaş, Sudan'a yaptığı bir ziyarette neredeyse her evde Türk bayrağı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterini gördüğünü ifade etti. Türkiye'nin TİKA marifetiyle Afrika'nın en büyük hastanelerini, mesleki eğitim kampüslerini inşa ettiğini hatırlatan Başkan Aktaş, "Ülkemize güvenmeliyiz. Üniversiteyi artık herkes bir şekilde bitiriyor. Üniversite okumanın işe yerleşmek adına yapılmış bir hamle olmadığını bilmeliyiz. Ülkemizin yaş ortalaması çok genç. Kendimizi buna hazır hale getirmeliyiz. Hiçbir zaman hedefiniz bitmesin. Türkiye ve geleceğinize güvenin. Moral ve motivasyonunuzu her durumunda yüksek tutun"  diye konuştu.

Birlik Vakfı Bursa Şube Müdürü Mustafa Bayraktar ise düzenlenen programa ilginin yoğun olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Birlik Vakfı'nın çalışmaları hakkında bilgiler veren Bayraktar, Türkiye'de vakıf kültürünü yaşatmaya çalıştıklarını, Bursa'da da insanlara katkı sağlamak için mücadele ettiklerini dile getirdi. Bayraktar, şehrin önemli isimlerini ve firmalarını üniversite gençliğiyle buluşturarak, tecrübe aktarımına ve istifade etmeye aracı olduklarını hatırlattı.

Bursa Pegem Akademi Kurucu Müdürü Murat Soyer de, 3 gün sürecek kamp boyunca ücretsiz eğitimler verileceğini hatırlattı. Sınava hazırlananlar adına Birlik Vakfı'ndan ve Büyükşehir Belediyesi'nden beklentileri olduğunu dile getiren Soyer, Millet Kıraathaneleri’nin 7/24 açık olacak şekilde en kısa zamanda açılmasını beklediklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından Başkan Alinur Aktaş, Bayraktar ve Soyer tarafından eğitmenlere günün anısına hediye takdim edildi.
Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24