Bursa'da yargılanıyordu! FETÖ'cü komutan hakkında karar verildi

Bursa 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen FETÖ davasında, müebbet hapse çarptırılan Albay Yurdakul Akkuş'un yerine atanan ve kısa bir s

Bursa'da yargılanıyordu! FETÖ'cü komutan hakkında karar verildi

Bursa 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen FETÖ davasında, müebbet hapse çarptırılan Albay Yurdakul Akkuş'un yerine atanan ve kısa bir süre sonra görevden alınarak tutuklanıp 3 kez ağırlaştırılmış müebbet talebiyle yargılanan Albay Ali Türk, silahlı terör örgütüne üye olmaktan 7.5 yıl hapse mahkum edildi. 


15 Temmuz gecesi kendisini Bursa Sıkıyönetim Komutanı olarak tanıtarak toplantı yapmak isteyen eski Bursa İl Jandarma Komutanı Albay Yurdakul Akkuş tutuklanınca yerine Albay Ali Türk atandı. Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinden Bursa'ya gelen ve kısa bir süre İl Jandarma Komutanlığı yapan Ali Türk, görevden uzaklaştırıldı. Bursa İl Jandarma Komutanlığı'na ise İçişleri Bakanlığı'nca 2 Ağustos’ta Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu getirildi. Ankara’da yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Albay Ali Türk, 22 Ağustos’ta Bursa’da Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alındıktan sonra götürüldüğü Ankara’da tutuklandı.

3 kez ağırlaştırılmış müebbet talebiyle yargılanıyordu


Bursa 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme" suçlarından 3 kez ağırlaştırılmış müebbet talebiyle yargılanan Ali Türk hakkında karar verildi. Mahkeme heyeti Türk’ü silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan 7,5 yıl hapis cezasına çarptırdı. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24