Bursa'dan Suriyeli mağdurlara yardım eli

Bursa'nın Mudanya ilçesinde toplanan 15 ton gıda malzemesi ve 10 ton un, bir tıra yüklenerek Suriyeli savaş mağdurlarına gönderilmek üzere yola çıkarıldı. Tırın hareketinden önce düzenlenen törene, Bursa İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Hüseyin Kaptan (sağda) da katıldı. ( Ömer Bilik - Anadolu Ajansı )

Bursa'dan Suriyeli mağdurlara yardım eli

Bursa'nın Mudanya ilçesinde toplanan 15 ton gıda malzemesi ve 10 ton un, bir tıra yüklenerek Suriyeli savaş mağdurlarına gönderilmek üzere yola çıkarıldı.


 

 

Bursa'nın Mudanya ilçesinde toplanan 15 ton gıda malzemesi ve 10 ton un, bir tıra yüklenerek Suriyeli savaş mağdurlarına gönderilmek üzere yola çıkarıldı. ( Ömer Bilik - Anadolu Ajansı )

 

 

 


Bursa İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Hüseyin Kaptan, tırların hareketinden önce düzenlenen törende yaptığı konuşmada, bu araç ile dernek olarak 5 yılda Suriyeli ihtiyaç sahiplerine gönderdikleri insani yardım malzemesi miktarının 316 tıra yükseldiğini bildirdi.

Güzelyalı Çayırbaşı Camisi'nin dernek yönetimi ve cemaati tarafından bir ay içinde ikinci tırın hazırlandığını belirten Kaptan, "Kendilerine teşekkür ederim. Burada yüzlerce kişinin gayreti ve emeği var. O yüzden bu iki tır çok önemlidir. Allah kendilerinden razı olsun." diye konuştu.

Derneğin Mudanya Temsilcisi Ogün Karagöz de temsilcilik olarak kuruluşlarının ardından geçen 6 ayda 8 tıra ulaştıklarını anlattı.

Suriye'deki Türkmenlere ve mazlumlara yardımcı olmayı, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmeyi amaçladıklarını vurgulayan Karagöz, "Bu erzaklar iki gün sonra Suriye'deki kardeşlerimize ulaşmış olacak. Destek olan herkese teşekkür ederim." ifadesini kullandı.

İçinde 15 ton gıda malzemesi ve 10 ton un bulunan tır, dua edilmesinin ardından Hatay'ın Reyhanlı ilçesine uğurlandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2016, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24