Bursalı miniklerden Jandarmaya moral ziyareti

Orhangazi'de, 125.Yıl Anaokulu'nun öğrenci, öğretmen ve velileri, duygu dolu bir projeye imza attı. Minikler tarafından hazırlanan mektup, şiir

Bursalı miniklerden Jandarmaya moral ziyareti
Orhangazi'de, 125.Yıl Anaokulu'nun öğrenci, öğretmen ve velileri, duygu dolu bir projeye imza attı. Minikler tarafından hazırlanan mektup, şiir, resim, Türk bayrağı ve ikramlık lokumlar Hakkari ve Şırnak'taki sınır karakollarında görev yapan Mehmetçiğe gönderildi. Minikler, Orhangazi Jandarma Komutanlığı'nı da ziyaret ederek buradaki askerleri de duygulandırdı. 

125. Yıl Anaokulu'nun e -Twinning projesi kapsamında ortağı olduğu üç projeden biri olan 'Vatanımızın Bekçisi Kahraman Mehmetçiğe Moral Mektubu' projesi kapsamında öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katkılarıyla çeşitli etkinlikler uygulandı. Minik öğrenciler asker amcaları için resimler yaptı. Veliler ise duygu ve düşüncelerini mektuplar ve şiirler yazarak cennet vatanın evlatları olan Mehmetçiklere her daim gurur, minnet, vefa ve dua ile andıklarını dile getirdi. Resim, şiir ve mektupların bir kısmı Orhangazi İlçe Jandarma Komutanlığı'na yapılan ziyarette askerlere teslim edildi. Miniklerin ziyareti duygulu anların yaşanmasına sebep oldu. Miniklerin duygulandıran projesi Orhangazi ile de sınırlı kalmadı. Projeye katılan okul olarak, özellikle ücra ya da sınır karakollarındaki askerler için sevgi ve minnettarlığı ifade etmek için yazılan mektup ve şiirler, çizilen resimler, hazırlanan Türk bayrakları ve ikramlık lokumlar, Hakkari ve Şırnak sınır karakollarına ulaştırmak üzere kargoya verildi.

Okul olarak proje katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren 125. Yıl Anaokulu Müdürü Aslı İnan, anlamlı bir projeye katılmaktan çok mutlu olduğunu söyleyerek, destek olan öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür etti. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2018, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24