Bursalı öğrenciler ABD'de ülkemizi temsil etti

Dünya'nın en büyük araştırma proje yarışması olan INTEL Uluslararası Bilim ve Mühendislik Yarışmasında (INTEL-ISEF) bu yıl matematik

Bursalı öğrenciler ABD'de ülkemizi temsil etti

Dünya'nın en büyük araştırma proje yarışması olan INTEL Uluslararası Bilim ve Mühendislik Yarışmasında (INTEL-ISEF) bu yıl matematik alanında ülkemizi Bursa TOFAŞ Fen Lisesi öğrencisi İbrahim Muhammed Çevik temsil etti. Amerika’da gerçekleştirilen etkinliğe öğrenciyle birlikte, Güzide Hafız Kız AİHL fizik öğretmeni Hakan Özkaynak da davet edildi.


Amerika’da gerçekleştirilen INTEL-ISEF yarışmasına matematik alanında katılma hakkı elde eden Bursa TOFAŞ Fen Lisesi öğrencisi İbrahim Muhammed Çevik, ülkemizi başarıyla temsil etti. Organizasyona 80 ülkeden yaklaşık bin 700 yarışmacı katıldı. Başarılı öğrenci, projesi matematik alanında olmasına rağmen geliştirdiği siber güvenlik uygulaması ile mühendislikte eğitim veren Rusya’dan Amerika’ya, Avrupa’dan Avusturalya’ya kadar birçok üniversiteden görüşme teklifleri aldı. Başarılı öğrenci İbrahim Muhammed Çevik ile beraber INTEL tarafından davet alan fizik öğretmeni Hakan Özkaynak da Arizona Eyaletinin Phoenix kentinde 10 gün süren birçok eğitime katılma fırsatı buldu. Özkaynak, elde ettiği bilgi ve deneyimlerini Bursa Öğretmen Akademisi’nde atölye çalışmalarında paylaşacak ve daha çok öğretmene aktaracak.


“Bilim serüveni yol gösterecek”
Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24