Bursa'nın yeni Kur'an kursunun temeli atıldı

Yenişehir'de yatılı erkek hafızlık Kur'an kursu ile 4-6 yaş grubu gündüz kursu binasının temeli törenle atıldı. 100. Yıl Mahal

Bursa'nın yeni Kur'an kursunun temeli atıldı
Yenişehir'de yatılı erkek hafızlık Kur'an kursu ile 4-6 yaş grubu gündüz kursu binasının temeli törenle atıldı.

100. Yıl Mahallesinde hazineden tahsisi yapılan 6 dönümlük arsada inşaatına başlanan Kur'an kursunun temeli dualarla atıldı. Temel atma törenine Bursa Vali Yardımcısı Yunus Fatih Kadiroğlu, Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Bursa İl Müftüsü İzani Turan, ilçe protokolü, muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. İlçe Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı ve hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılacak olan 60 kişilik yatılı kurs ile 40 kişilik gündüz kursu binası inşaatına protol tarafından ilk harç atıldı. Yenişehir'in emekliye ayrılan eski müftüsü Mehmet Şenokur bir konuşma yaptı. Temeli atılan kurs binasını tamamlayamadığı için üzgün, ancak buna vesile olduğu için de mutlu olduğunu belirten Şenokur, emeği geçenlere teşekkür etti.
Belediye Başkanı Süleyman Çelik, belediyenin de katkılarıyla gerçekleştirilen Kur'an kursunun hayırlı olması temennisinde bulundu.  (İHA)
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2018, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner24