Burulaş'tan yüzde 100 zam

Bursa'da Büyükşehir Belediyesi'nin toplu ulaşımında aktarma ücretlerine yüzde 100 zam yapıldı. Asgari ücretle geçinmek zorunda kalan ça

Burulaş'tan yüzde 100 zam
Bursa'da Büyükşehir Belediyesi'nin toplu ulaşımında aktarma ücretlerine yüzde 100 zam yapıldı. Asgari ücretle geçinmek zorunda kalan çalışanlar ise fahiş zamma tepki gösterdi.

Bursa'da toplu ulaşım 1,75 lira ile 2,2 lira arasında değişiyor. Aktarma ücretleri daha önceden 50 kuruş iken bu fiyat bir liraya çıkarıldı. Öğrenci için aktarma ücreti de 35 kuruştan 70 kuruşa çıkarıldı. Sessiz sedasız aktarma ücretlerine yüzde yüz zam yapılmasına tepki gösteren vatandaşlar, "Asgari ücretle geçinen kişiler aktarmayla gitmek istedikleri yere 6 liraya gidip gelmek zorunda kalıyor. Aylık olarak ulaşım maliyeti 180 lirayı buluyor. Asgari ücretin dörtte biri ulaşıma verilme zorunda. Aktarma fiyatlarındaki bu artış yeniden gözden geçirilmeli" dediler.

Bursa'da raylı sistem tek geçişte öğrneci 1,35, normal 2 liraya kullanılıyor. Budo iskelesinden şehir merkezine 3 TL'Ye yolcu taşıyan F3 numaralı hat fiyatı da yüzde yüz zamla 6 liraya çıkarıldı. Muhalefet partilerinin ve sivil toplum örgütlerinin de yüzde yüzlük sessiz sedasız yapılan zamla ilgili önümüzdeki günlerde açıklama yapması bekleniyor.
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24