BUTGEM'e talep yağdı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren BUTGEM mesleki eğitim kursları büyük ilgi gördü. Yeni dönemde 23

BUTGEM'e talep yağdı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren BUTGEM mesleki eğitim kursları büyük ilgi gördü. Yeni dönemde 23 farklı alanda eğitim verecek olan merkeze, bin 350'den fazla aday kayıt yaptırdı.


Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), kentin ticaret ve sanayi hayatının yanı sıra meslekî eğitime yönelik çalışmalarına da katkı sağlamaya devam ediyor. Mutfak Akademi ve MEGİP gibi meslekî eğitim projeleriyle Türkiye’ye model olan BTSO, BUTGEM bünyesinde gerçekleştirdiği çalışmalarla da iş dünyasının aradığı nitelikli personel ihtiyacına cevap veriyor. Her sene 3 bine yakın genci meslek edindirme ve geliştirme kurslarıyla meslek sahibi yapan BUTGEM’in 2018-2019 yılı 1. eğitim dönemi 1 Ekim Pazartesi günü başlıyor. Herhangi bir mesleği olmayan veya mesleğini geliştirmek isteyen kişilere yönelik olarak iş gücü piyasasının beklentileri doğrultusunda meslekî eğitim programları tertipleyen BUTGEM, vatandaşlardan büyük ilgi görmeye devam ediyor. BUTGEM tarafından 1. eğitim dönemi kapsamında hazırlanan 23 eğitim programı için 450 kişilik kontenjan ayrılırken, kurslara bin 350’den fazla kişi kayıt yaptırdı. Yazılı sınav ve mülakatlar sonrasında kursa katılacakların belirleneceği BUTGEM’de yeni dönem ise 1 Ekim Pazartesi günü başlayacak.


23 farklı eğitim programı gerçekleştirilecek


Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmet veren BUTGEM’de otomotiv, tekstil, muhasebe, otomasyon, bilişim, bilgisayar ve plastik sektörlerine yönelik 23 farklı eğitim programı gerçekleştirilecek. Gündüz ve akşam olmak üzere iki ayrı grupta gerçekleştirilecek kurslara, 18-35 yaş arası, en az lise veya dengi okul mezunları katılabiliyor. Tamamen ücretsiz olarak verilen kursları başarıyla tamamlayanlar ise Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikanın da sahibi oluyor. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2018, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24