Büyükşehir Bilgi İşlem'e Kocaeli ziyareti

- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı heyeti, Bursa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’n

Büyükşehir Bilgi İşlem'e Kocaeli ziyareti
- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı heyeti, Bursa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nı inceledi. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Kemal Alioğlu’nun kabul ettiği heyete, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığında yapılan işlerle ilgili işletilen süreçler hakkında bilgiler verdi. Büyükşehirdeki işleyiş ve ilgili mevzuatlar hakkında toplantı yapıldı. Dünya üzerinde akredite kuruluş olan Uptime Institute tarafından TİER3 sertifikası almaya hak kazanan ve Türkiye’de bu sertifikayı alan ilk belediye unvanına sahip veri merkezi, akıllı şehircilik kapsamında yapılan faaliyetler, elektronik güvenlik sistemleri, 2016 yılından bu yana yürütülen e-imza süreçleri, GSM sistemleri ile ilgili süreçler, şikayet yönetimi süreçleri, altyapı kurumlarının ruhsat başvuruları ve alt kurul incelemelerinin hızlı şekilde yapılması için tasarlanan ARUDEP programı ve diğer yapılan uygulamalar hakkında bilgi verildi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi heyeti, paylaşılan bilgilerin yapacakları hizmetlerde yol gösterici olacağını söyledi. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2018, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24