Büyükşehirin yeni öğrenci projesi: MOBEL

Bursa Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin düşünme becerisini geliştirme hedefiyle Mobil Bilgisayar Eğitim Laboratuvarı (MOBEL) projesini baş

Büyükşehirin yeni öğrenci projesi: MOBEL
Bursa Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin düşünme becerisini geliştirme hedefiyle Mobil Bilgisayar Eğitim Laboratuvarı (MOBEL) projesini başlattı. 

Büyükşehir Belediyesi’nin dijital dünyaya doğan çocukların özgüveni yüksek, ezbercilikten uzak ve yeniliklere açık fertler olarak yetişmeleri maksadıyla başlattığı Mobil Bilgisayar Eğitim Laboratuvarı (MOBEL) projesi çerçevesinde 826 öğrenci robotik kodlama eğitimini başarıyla tamamladı.

Bursa’da bilgisayar laboratuvarı bulunmayan ya da laboratuvarları yeterli donanıma sahip olmayan eğitim kurumlarındaki öğrencilere ulaşılması hedeflenen proje kapsamında Osmangazi Emine Hasan Özatav Ortaokulu, Yıldırım Şirinevler İmam Hatip Ortaokulu ve Osmangazi Hatice Salih İmam Hatip Ortaokulu’ndan 826 öğrenci robotik kodlama eğitimlerini başarıyla tamamladı.
Projenin sunumları da Emine Hasan Özatav Ortaokulu’ndaki törende yapıldı. Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer, MOBEL Projesi’nden dolayı Büyükşehir Belediyesi’ni tebrik ederek, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Şaban Kander‘e teşekkür plaketi verdi. Tören sonrasında ise öğrenci sunumlarının sergilendiği proje stantları ve eğitim aracı gezildi.
Eğitimlerle çocukların hayal ettikleri oyun ve uygulama gibi birçok yazılımı geliştirebilmelerini sağlayan proje, dijital hayata uyum sağlamaya çalışan ailelere de imkân sunan bir eğitim programı. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24