Çatısı çöken eve 'Yıldırım' yardım

Bursa’da aşırı yağışlarda evinin çatısı çöken 78 yaşındaki Kibariye Yaman’ın imdadına Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali y

Çatısı çöken eve 'Yıldırım' yardım

Bursa’da aşırı yağışlarda evinin çatısı çöken 78 yaşındaki Kibariye Yaman’ın imdadına Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali yetişti.
Bursa’da geçtiğimiz günlerde etkili olan lodos ve sonrasında meydana gelen aşırı yağış nedeni ile kerpiç evinin çatısı çöken 78 yaşındaki Kibariye Yaman’ın yardım çağrısına Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ses verdi. Atıl vaziyette duran ve içinde yaşamanın mümkün olmadığı ev için Fen İşleri Müdürlüğü’nü görevlendiren Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Kibariye teyzemiz, çatısı çökünce bizden yardım talebinde bulundu. Evinin oturabilir bir hale gelmesi için 20 metreküp kum ve çakıl, 60 torba çimento, 1500 tuğla, 1500 kiremit ve 90 adet de keresteyi teslim etmeye başladık. Oğlu ve torunu ile birlikte yaşayan Kibariye teyzemizin derdine derman oluyoruz. Bizim için mutlulukların en büyüğü bir insanımızın yarasını sarmak” dedi.
KİBARİYE TEYZE’DEN EDEBALİ’YE DUA
Daha önce belediyeden bin lira yardım aldığını fakat çatı onarmak için bu rakamın yetersiz olduğunu söyleyen Kibariye Yaman, “4 ay önce olan lodos çatımızı uçurdu. Kiremitler kırılınca kerpiçten olan çatı akmaya başladı. Mecburen bu evde kalıyorum, başka gidecek yerim yok. Sağ olsun Belediye Başkanımız duyarsız kalmadı. Çatının onarılması için gerekli malzemeleri teslim etmeye başladılar. Allah onlardan razı olsun.Kendilerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2015, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8