CHP'li Aykan Erdemir'den provokasyon

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir dün gece sosyal medyada büyük bir provokasyona imza attı. Son yılların en etkili sosyal mecras

CHP'li Aykan Erdemir'den provokasyon

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir dün gece sosyal medyada büyük bir provokasyona imza attı.


Son yılların en etkili sosyal mecrası olan Twitter'da Türkçe ve İngilizce iki ayrı hesap kullananCHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, İngilizce hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla ciddi bir sorumsuzluk örneği gösterdi.

Gezi Olaylarının başladığı günden bu yana sosyal medya üzerinden yapılan Türkçe yalan haberlerle ülke içindeki kitleler galeyana getirilirken yabancı dillerde yapılan paylaşımlarla da hükümet üzerinde uluslararası baskı kurulmasına çalışılmıştı. Bu çalışmalara dün akşam İngilizce twitter hesabı üzerinden yaptığı yalan ve provokatif paylaşımla "Başbakan Erdoğan İçişleri Bakanına verdiği emir ile göstericilerin katledilmesini ve protestoların 24 saatte sona erdirilmesini istedi" şeklinde iddiada bulunan Erdemir defalarca yalanlanan bu paylaşıma dair herhangi bir açıklama yapmış değil. CHP'li vekilin skandal tweeti şu şekilde:Bu paylaşımı yapıldıktan sonra twitterda bir çok tepki de aldı. Verilen tepkilerden bir kısmı şöyle:

mirsad turkyolu ‏@mirsadturkyolu: Kitlesel katliam sizin partinizin uzmanlık alanı. Dersimde binlerce Aleviyi katlettiniz.

Bilal Macit ‏@bilalmacit Dersimi düşün, kitlesel katliam konusunu çok iyi bilmeniz gerekir.

Ongan  ‏@east_cross : Benim şehrimin adını kendi çıkarlarınız için kullanmayın.

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir skandal tweetine dair sessizliğini korurken ilgili tweeti buradan görüntüleyebilirsiniz.

https://twitter.com/aykan_erdemir/status/344865815293743104
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2013, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8