CHP'li Vekilden büyük gaf! HDP'yi kahraman ilan etti

Bursa CHP Milletvekili Orhan Sarıbal, dün Bursa’da gerçekleşen ‘genişletilmiş örgüt toplantısında’ skandal ifadeler kullandı. 31 Mart seçimler

CHP'li Vekilden büyük gaf! HDP'yi kahraman ilan etti

Bursa CHP Milletvekili Orhan Sarıbal, dün Bursa’da gerçekleşen ‘genişletilmiş örgüt toplantısında’ skandal ifadeler kullandı. 31 Mart seçimlerinde CHP’nin yakaladığı sözde başarıda HDP’nin de büyük katkısı olduğunu söyledi.

Yaptığı etnik ve ayrıştırıcı siyasetle sürekli gündeme oturan CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, CHP Bursa İl Başkanlığı tarafından dün gerçekleştirilen ‘genişletilmiş örgüt toplantısında’ CHP-HDPKK’ ortaklığını da gün yüzüne vurdu. 31 Mart seçimleriyle ilgili değerlendirme yapan CHP’li Sarıbal, Yakalanan başarının sadece CHP ve CHP adaylarına ait olmadığını savundu. Konuşmasında HDP’yi adete kahraman ilan eden ifadeler kullanan Sarıbal, “16 Nisan Referandumundan bu yana yaşanan süreçte 31 Mart ve 23 Haziran'ın kahramanı sadece CHP ve CHP'li belediye başkan adayları değil. İYİ Parti, HDP; Saadet Partisi, Demokrat Parti ile DYP ve ANAP felsefesine sahip Cumhuriyet ile laiklik ile sorunu olmayan kesimler var.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24