Çocuklara 'yenilenebilir enerji' sunumu

Bursa'da Dünya Çevre Günü Etkinlikleri kapsamında Merinos Enerji Müzesi'nde yapılan atölye çalışmalarında, yaklaşık 100 öğrenci yeni

Çocuklara 'yenilenebilir enerji' sunumu

Bursa'da Dünya Çevre Günü Etkinlikleri kapsamında Merinos Enerji Müzesi'nde yapılan atölye çalışmalarında, yaklaşık 100 öğrenci yenilenebilir enerji kaynakları ve fosil yakıtlar hakkında bilgilendirildi.


Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Dünya Çevre Günü ve Haftası münasebetiyle hazırladığı ‘Dünya Çevre Günü Etkinlikleri’ tüm hızıyla sürüyor. Merinos Enerji Müzesi'nde yapılan atölye çalışmalarında, yaklaşık 100 öğrenci yenilenebilir enerji kaynakları ve fosil yakıtlar hakkında bilgilendirildi.
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı gözetiminde hazırladığı ‘Dünya Çevre Günü Etkinlikleri’, daire başkanlıkları ve belediye iştiraklerinin katkılarıyla devam ediyor. Farklı ve uygulamalı programların yapıldığı Çevre Haftası'nda, çocuklara çevre bilinci aşılanıyor. Karagöz Hacivat gösterisiyle başlayan programlar, Merinos Enerji Müzesi'ndeki atölye çalışmalarıyla sürdü. Eşref Ergin İlkokulu ve Alacahırka Çocuk Merkezi’nden gelen yaklaşık 100 öğrenci, ‘Dünya Çevre Günü’ hakkında bilgilendirildi. Çocuklara ayrıca yenilenebilir enerji kaynakları ve önemi, fosil yakıtlar gibi konular anlatıldı. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24