Çolak: 'Türkiye itibarlı ve güvenli bir ülke konumuna geldi'

AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri düzenlenen basın toplantısında medya mensupları ile b

Çolak: 'Türkiye itibarlı ve güvenli bir ülke konumuna geldi'
AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri düzenlenen basın toplantısında medya mensupları ile bir araya gelerek parti içerisinde yaşanacak 5. Olağan Kongre süreci ile ilgili paylaşımlarda bulundu. Toplantıda konuşan Celil Çolak, “AK Parti sayesinde Türkiye, bölgemizde ve dünyada itibarlı ve güvenli bir ülke haline geldi” dedi.

AK Parti Nilüfer İlçe Teşkilatı’nda gerçekleştirilen toplantıda, AK Parti’nin 13 yıl içerisinde büyük işlere imza attığını ifade eden Celil Çolak, “  AK Parti demokrasiye, milletin değerlerine, ülkemizin birlik ve beraberliğine gösterdiği sadakatle; darbe kurallarını, vesayet sistemini ve gerileme dönemlerini sona erdirmiştir. AK Parti Kurucu Genel Başkanı, Lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve bu büyük davaya inanmış kadrolarıyla birlikte yüzyılımızın ilk 13 yılında kimsenin hayal bile edemediği birinci atılımı gerçekleştirmiştir. Bu atılımın kaynağı demokratik meşruiyet, siyasal meşruiyet ve 9 seçimde milletimizin ortaya koyduğu büyük destektir. Şimdi hedefimiz Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023’te ikinci atılımı tamamlamaktır” şeklinde konuştu.

“AK Parti memleketimizin çehresini değiştirdi”

AK Parti’nin ülkemizin siyasi tarihinde birçok gayretli ve inançlı icraatı gerçekleştirdiğini söyleyen Çolak, “Partimiz ülkemizin ve insanımızın gelecek ümidini pekiştirdi. Memleketimizin çehresini değiştirdi. Ekonomiden sağlığa, eğitimden ulaşıma, adaletten emniyete kadar her alanda ülkemize ve insanımıza yakışır hamleler ortaya koydu. Başlatılan, bitirilen ve hala devam eden büyük projelerle insanımıza haklı bir özgüven kazandırdı. Ekonomimiz büyüdü, Türkiye bölgemizde ve dünyada itibarlı ve güvenli bir ülke haline geldi” ifadelerini kullandı.

“AK Parti ülkemizin karanlık bir döneminde milletimizin sinesinden milletimizin değeri olarak aydınlıklara ulaşmak için kurulmuştur. Bu nedenle; demokratik hayatımızın örnek partisi olmuştur” şeklinde konuşan Celil Çolak, “AK Parti Birinci Olağanüstü Büyük Kongresiyle, ülkesine ve dünyaya ortak akılla birlikte istikrara, güvene ve büyük hedeflerine olan vazgeçilmez bağlılığının mesajını vermiştir. AK Parti, Birinci Olağanüstü Kongresiyle aynı salonda halkın oyuyla seçilen Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve kongrede tüm katılanların ortak ittifakıyla seçilen Genel Başkanı ve Başbakanı Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun ortaya koyduğu örnek tablo ile Türk Siyasi Tarihine damgasını vurmuştur” dedi.

“2023,2053 ve 2071 Türkiye’sine selametle ulaşacağız”

AK Parti’nin önümüzdeki hedeflerinden de bahseden Çolak, “AK Parti’nin bir sonraki hedefi, başlayan Beşinci Olağan Kongre Sürecimizle birlikte 2015 seçimlerinden başarıyla çıkmak, milletimize söz verdiğimiz gibi 2023, 2053, 2071 Türkiye’sine istikrarla, huzurla, gelişmeyle ve selametle ulaşmaktır. Milletimizin bizden beklentisi budur. Bugüne kadar siyaseti güçlendiren ve itibar kazandıran partimiz Beşinci Olağan Kongresinden elde edeceği güç, birlik beraberlik anlayışı ve kongrelerden çıkaracağı enerji ile milli iradeyi hâkim kılmaya devam edecektir. Kongrelerimiz Türkiye’mizin büyük hedeflere ulaşmasının kaynağıdır.  Kongrelerimiz çözüm süreci irademizin kaynağıdır. Kongrelerimiz; Yeni Türkiye’nin vazgeçilmez ihtiyacı olan Yeni Anayasanın Aziz Milletimizle buluşturulma iradesinin kaynağıdır” diye konuştu.

“Delegeler parti içi demokrasinin temel taşıdır”

  1. Olağan Kongre sürecinin ilk ve en önemli aşamasının köy ve mahalle delege seçimleri olduğunu söyleyen Celil Çolak, delege seçimlerinin parti içi demokrasinin temel taşı olduğunu belirterek, “Bunun için delege seçimleri köy, mahalle ve beldelerimize kayıtlı tüm üyelerimizin katılımı ile mahallinde ve sandık konularak yapılacaktır. Delege seçimleri partimizin ve toplumumuzun her kesimini kucaklayan adil bir anlayış ile Tüzüğümüzde ve Yönetmeliğimizde belirtilen kıstaslar ve ilkeler göz önüne alınarak gerçekleştirilecektir” dedi.


Milletin sesi olmaya devam edeceğiz…

Türkiye’nin, bu yeni dönemde güçlü, demokratik, müreffeh ve saygın bir ülke olma hedefine daha büyük bir azimle yürüyeceğini de sözlerine ekleyen Celil Çolak, “Bu kutlu yürüyüşte Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun öncülüğünde tüm teşkilatlarımızla yekvücut olarak büyük hedeflere ulaşacağız. AK Parti, bu yeni aşamada milletin sesi olmaya devam edecektir. Daima milletimizin yanında olmaya, milletimizin dilini konuşmaya, onunla olan gönül bağını korumaya devam edecektir. 5. Olağan Kongre çalışmalarımızın partimize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24