Cumhur, Başkanıyla buluşmaya hazır

►►Sercan GÜLER Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa programı öncesinde düz

Cumhur, Başkanıyla buluşmaya hazır
►►Sercan GÜLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa programı öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, "Alanımız ve kalbimiz geniş, bütün Bursa'yı FSM Bulvarı Hastane Meydanı'na sığdırabiliriz" dedi.

AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nda , AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın programı öncesinde basın toplantısı düzenledi. Büyük günün yarın olduğunu ifade eden Ayhan Salman, "Saat 14.00 itibariyle cumhurbaşkanımızı Bursa'da coşkuyla vatandaşlarımız ve teşkilatlarımızla beraber karşılayacağız” diye konuştu.

“SEVGİMİZ COŞKUMUZ  SALONA SIĞMAYACAK”

Başkan Salman,  bir hafta 10 gün önce bu müjdeyi aldıktan sonra süratle çalışmalara başladıklarını ifade ederek, “Salona cumhurbaşkanımıza sevgimizi, coşkumuzu sığdıramayacağız. Onun için salonun önünde de önemli bir kalabalık ve coşkuyla cumhurbaşkanımızı ağırlayacağız. Bursa'yı teşrif ettikten sonra önce kalabalığa hitap edecek, ardından devam eden kadın kolları kongremizde konuşacak. Biz televizyon programlarıyla, gazetelerle, bilbordlarla, sosyal medya üzerinden mesajlarla vatandaşımızı bilgilendiriyoruz. Yarın  bütün Bursa'yı dünya liderimiz ve cumhurbaşkanımızı karşılamak için FSM Bulvarı Hastane Meydanı'nda bekliyoruz" diye konuştu.

“TRAFİK SORUN OLMAYACAK”

Buluşma öncesinde trafik durumu ile alakalı bilgiler veren Salman,  "Yarın FSM Bulvarı ve diğer yollar açık olacak. Miting alanı ve çevresinde güvenlik tedbirleri alınacak. Meydan aslında bir miting için uygun. Park yerleri de mevcut. Çevreye asgari rahatsızlık verilerek, yollar fazla kapatılmadan trafik çözülecek. Alanımız ve kalbimiz geniş, bütün Bursa'yı oraya sığdırabiliriz." İfadelerini kullandı.

“BÜTÜN BURSA’YI BEKLİYORUZ”

Salman, "Salonun kapasitesi 8-10 bin kadar. Ama dışarısı çok geniş, bütün Bursa'yı sığdırabiliriz. Biz bütün Bursa'yı miting alanına davet bekliyoruz. Dışarıdaki sayıyı düşünemiyoruz" açıklamasında bulundu.

CUMHUR, BAŞKANINA ÜCRETSİZ ULAŞACAK

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la vatandaşları buluşturmak için bazı kolaylıklar sağladıklarını belirterek, “ Saat 10.00 ila 20.00 arası metro hatlarımız tamamen ücretsiz. İstasyondan indikten sonra vatandaşlarımızın miting alanına ulaşmasıyla alakalı ücretsiz ring seferleri yapılacak. Yarın hava durumunda herhangi bir soğuk ve yağış gözükmüyor. Hava durumu ne olursan olsun biz cumhurbaşkanımızı karşılamak için heyecanlıyız. O heyecanımız alana yansıyacak. Heyecanımızı, derdimizi, Bursa ile alakalı konuları cumhurbaşkanımıza aktaracağız."

17 İLÇEDEN KADIN KOLLARI TEŞKİLATI  KATILACAK

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu, "Salona girişler 11.00'da başlayacak. Baştan güvenlik tedbiri alınacak. Salonumuz 17 ilçeden kadın kolları teşkilatımız ile dolacak. Onun haricinde dışarıdan gelmek isteyen bütün vatandaşlarımıza kapımız açık. Katılım sadece kadın noktasında olmayacak. Kadın ağırlıklı bir kongre olacak, ama engellememiz veya şartımız yok. Kadın, erkek herkese açığız. İçeride ve dışarıdaki mitingte bir kısıtlama yok" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24