'Dönüşüm seçenek değil zorunluluk'

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, vatandaşlarla buluşmaya ve  onlarla birlikte olmaya devam ediyor. Yavuzselim Mahallesi’ni zi

'Dönüşüm seçenek değil zorunluluk'
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, vatandaşlarla buluşmaya ve  onlarla birlikte olmaya devam ediyor. Yavuzselim Mahallesi’ni ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelen Edebali, kentsel dönüşüm çalışmalarını anlattı.

Zeynep GÜMÜŞ

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, bir araya geldiği Yavuzselim Mahalle sakinlerinin sorularını cevaplandırdı. Vatandaşların özellikle kentsel dönüşüm ile ilgili sorularını yanıtlayan Başkan Edebali, dönüşümün Yıldırım için bir seçenek değil zorunluluk olduğunu vurguladı. ‘İdeal Şehir Yıldırım’ hedefi doğrultusunda ilçenin yüzde 33’ünün kentsel dönüşüme dâhil edildiğini hatırlatan Başkan Edebali, “Ankara Yolu’nun altında yer alan Arabayatağı, Yavuzselim, Çınarönü, Ulus, Hacivat ve Mevlana mahallelerimizde gerçekleştirdiğimiz imar revizyonu ile yeni yapılaşmayla birlikte; 48 bin 739 metrekare olan eğitim alanı 129 bin 420 metrekareye, bin 399 metrekare olan sağlık alanı 17 bin metrekareye, 89 bin metrekare olan yeşil alan 367 bin metrekareye, 17 bin metrekare olan sosyal tesis alanı 41 bin metrekareye ve 25 bin 200 olan ibadethane alanı ise 39 bin 700 metrekareye çıkacak. Böylece eğitim alanlarımız yüzde 165, sağlık alanlarımız yüzde 1115, yeşil alan miktarımız yüzde 312 artmış olacak. Bu doğrultuda da bölge Bursa’nın en önemli cazibe merkezlerinden birisi haline gelirken insanlarımızın yaşam kalitesi de aynı oranda artacak” diye konuştu.

DÖNÜŞÜMDE ÖNCELİK GÜVENLİK VE RIZA

İnsanları mağdur etmeyecek, ilçeyi mamur hale getirecek bir dönüşümü hayata geçirdiklerini belirten Başkan Edebali, “Yıllarca devam eden aşırı göç ve bunun doğurduğu plansız yapılaşma günümüz Yıldırım’ını ortaya çıkardı. Yılların biriktirdiği sorunların bir günde, bir ayda çözülmesi mümkün değil. Bu sorunlara kalıcı çözümler üretmek, ciddi bir planlama yapmak zorundayız. Projelerimizi meslek odalarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın ve şehrimizin dinamiklerinin desteği ile tamamladık. Şimdi teoriyi, pratiğe döküyoruz. Kentsel dönüşümde iki temel önceliğimiz; güvenlik ve vatandaş rızası. Dönüşümü planlarken, ilçemizin marka değerini yükseltecek, hemşerilerimizin mutluluğuna katkı sağlayacağız” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2017, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24