Dün dündür bugün bugündür Erdal!

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin geçen ay seçim için olağanüstü toplanarak Alinur Aktaş’ı başkan seçtiği oturumu protesto ederek meclis

Dün dündür bugün bugündür Erdal!
Büyükşehir Belediye Meclisi’nin geçen ay seçim için olağanüstü toplanarak Alinur Aktaş’ı başkan seçtiği oturumu protesto ederek meclisten ayrılan CHP Sözcüsü Erdal Aktuğ, dün yapılan belediye meclisinde Aktaş'ın misyon ve vizyonuna destek verdiklerini açıkladı.

Büyükşehir Belediye Meclisi Alinur Aktaş başkanlığında Aralık ayı oturumunu gerçekleştirdi. Meclise CHP Grup Sözcüsü Erdal Aktuğ’un Başkan Aktaş’a verdiği destek damgasını vurdu. Daha bir ay önce Aktaş’ın seçildiği meclis toplantısında provakatif bir açıklama yaparak oylama sırasında CHP’li üyelerle birlikte saylonu terk eden Aktuğ, dün yapılan toplantıda çark etti. Toplantıda CHP Grup Sözcüsü Erdal Aktuğ, Aktaş’a hitaben  "Siz yeni başkan olarak yeni vizyon ve misyonla başladınız. Ortak akılla hareket, sivil toplum kuruluşlarını dinlemek, muhalefete söz vermek, halkın danışman olarak belirlenilmesi, lüks ve israftan kaçınmak, Yeşil Bursa misyon ve vizyonunuzun altına imzamızı atıyoruz. Bu söylemlere uygun eylemleri sizden bekliyoruz. Bu konuda size destek veriyoruz. Yeşil Bursa mottosun önünüze koydunuz, bunun doğru olduğunu ve sonuna kadar peşinden gitmeniz gerektiğini ifade ediyoruz" dedi.

“İMARI DAHA AZ KONUŞALIM”

Aktuğ, 2017 yılında Büyükşehir Belediye Meclisi'nde 1579 gündem görüşüldüğünü, 1554 tanesinin imar konusu olduğunu kaydederek, "2017'de yüzde 98'i imar üzerine konuşmuşuz. Bunu biraz azaltırsak çok daha güzel hizmetler yapacağız. Muhalefet olarak dile getirmiştik. Şehir içi teleferik projesinin öncelikli olmadığı ifade etmiştik. Bu konuda aldığınız kararları destekliyoruz" diye konuştu.

“ŞİRKETLERDE MUHALEFET DE OLSUN”

Aktuğ, Belediye iştiraki olan şirketlerin yönetimine muhalefetten birer üye alınmasını isterken, "Terminal'e gece 24'ten sonra sefer konulmadı. Yoldan park parası alınmasıyla ilgili çalışma yapılmadı. Mudanya yolunda Çağrışan altgeçidi halen yapılmadı. Köyün girişi var çıkışı yok. Şehir içi teleferik projeleri gözden geçirilmelidir demiştik, öngörü ve önceliğiniz bu olmamalıydı. Doğru karar verdiniz. 235 milyon lira yatırım için T2'ye kafa yormakta fayda var diye düşünüyorum. Asfalt ve altyapı konusunda her yer yap boz tahtası gibi. Bursagaz, UEDAŞ, BUSKİ kazıyor. Asfalt yamaya 168 milyon lira çok büyük para. UKOME koordinasyonu yapmıyorsa, biz bunun önüne geçelim. Çok büyük bir tasarruf sağlanabilir. Yıldırım metro için 50 milyon lira taslakta bütçe vardı. Son raporda 2,3 milyon liraya düşürmüşsünüz. Sıcaksu Yiğitali teleferik hattı yanlıştı, bundan da dönmeniz iyi olmuş. Sizin Yeşil Bursa gibi bir hayaliniz var mı, rüya tabirine inanır mısınız. Yeşil Bursa mottosunu önünüze koydunuz, doğru olduğunu ve sonuna kadar peşinden gitmeniz gerektiğini düşünüyorum. Batman, Siirt, Rize'ye Bursa'nın parasıyla yatırım yapmak doğru değildir. Lütfen bunu gözden geçirin" diye konuştu.

Öte yandan CHP’li Erdal Aktuğ, geçen hafta sosyal medyada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümet üyelerine yönelik hakaret içeren bir paylaşımla gündem gelmiş, daha sonra paylaştığı belgenin üzerinde yer alan hakaret içeriğini görmediğini belirterek paylaşımını kaldırmıştı. Aktuğ hakkında AK Parti Mudanya teşkilatı Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

MHP DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

MHP Grup Sözcüsü İhsan Bilgili de, güney çevre yolu projesini desteklediklerini, bunun Ulaştırma Bakanlığı desteğiyle yapılmasının Bursa için trafiği rahatlatacak güzel bir hizmet olacağını kaydetti.

(İHA)
Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2017, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24