Edebali, 40 yıllık esnafı unutmadı

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ‘Ahilik Haftası’ etkinlikleri kapsamında Yıldırım’da 40 yılını doldurmuş 20 esnafa

Edebali, 40 yıllık esnafı unutmadı
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ‘Ahilik Haftası’ etkinlikleri kapsamında Yıldırım’da 40 yılını doldurmuş 20 esnafa teşekkür belgesi takdim etti.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla halkın her kesimi ile bütünleşen Yıldırım Belediyesi, ilçe esnafını ‘Ahilik Haftası’nda düzenlediği programla unutmadı. Yıldırım Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen programda Yıldırım’da 40 yılı aşkın bir süredir hizmet veren ilçe esnafı ile bir arada olmaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Aramızda dededen toruna kalan, 3 nesildir Yıldırım’da hizmet veren 55 yıllık, 58 yıllık esnafımızda bulunuyor. Dile kolay bu kadar uzun bir süre kentimizin ekonomisine katkı veren bu işletmelerimizin sahiplerine teşekkür ediyorum” dedi.

‘KENTSEL DÖNÜŞÜMDE ESNAFIMIZ KİLİT ROLDE’

Yıldırım esnafının ilçe ekonomisine büyük bir katkısı olduğunu belirten Başkan Edebali, Türkiye’ye rol model olacak kentsel dönüşüm projesinde bölge esnafının stratejik bir konuma sahip olduğunu söyledi. Güçlü Yıldırım hedefinin ticaret hayatının gücü ile orantılı olduğunu ifade eden Başkan Edebali, “Kentsel dönüşümde temel referansımız ekonomik planlamadır. Dönüşüm projemizde sadece mekanlarda değil hayatın her alanında değişiklikler yapacağız. Bunu gerçekleştirirken bize sağlam adımlar atmamızı sağlayacak olan Yıldırım’ın güçlü ekonomik yapılanması olacaktır” diye konuştu.

‘ESNAFIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ’

Yıldırım belediyesi olarak geçmiş dönemlere göre kent esnafına her zamankinden daha fazla önem verdiklerini söyleyen Başkan Edebali, “Yıldırım’ın esnafı bizim can damarımızdır. Belediye bünyesinde hizmet vermeye başladığımız ‘Esnaf Masası’ ile de esnafımızın her zaman yanında olacağız. Hizmet politikamızı bölge ticaret hayatının kalkınmasına göre programlamaya devam edeceğiz. El ele vererek güçlü Yıldırım’ı tekrar ayağa kaldıracağız” ifadelerini kullandı. Başkan Edebali düzenlenen program sonrasında 3 nesildir Yıldırım’da esnaflık yapan işletme sahiplerine ve Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Arif Tak’a teşekkür belgesi ve üzerinde Yıldırım Bayezid Han’ın bulunduğu çini tabak hediye etti.

 
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2014, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24