Edebali, Yıldırımlıların evine misafir oluyor

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, insan odaklı belediyecilik anlayışıyla, her hafta başka bir mahallede vatandaşların ev

Edebali, Yıldırımlıların evine misafir oluyor

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, insan odaklı belediyecilik anlayışıyla, her hafta başka bir mahallede vatandaşların evlerine misafir olarak ilçe sakinlerinin talep ve önerilerini birinci ağızdan dinliyor.


Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ev ziyaretleri kapsamında 604 haneye giderek vatandaşların konuğu oldu. Saha Araştırma Ekibi ise 1 Aralık 2015’den bu yana 67 bin 153 haneye giderek vatandaşlara ulaştı. Her hafta başka bir mahallede Yıldırımlıların evlerine konuk olduğunu dile getiren Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Türkiye’nin dört bir yanından, Anadolu’dan, Balkanlar’dan, Kafkaslar’dan ve tüm gönül coğrafyamızdan şehrimize gelen vatandaşlarımızla birlikte oluşturduğumuz kültür mozaiği toplum yapımızla önemli bir zenginliğe sahibiz. 750 bini aşkın nüfusuyla bu büyük ailenin ve dayanışma duygularını güçlendirmek adına hemşehrilerimizin evlerine misafir oluyor, Yıldırım’ın geleceği için ürettiğimiz çalışmalarımızı paylaşıyoruz” diye konuştu.


"Çalınmadık kapı, görülmedik kişi bırakmadık"


‘Yaşanabilir Şehir Yıldırım’ hedefinin mutlu insanlarla gerçekleşeceği bilinciyle çalışarak ilçenin tüm mahallerinde çalınmadık kapı, görüşülmedik kişi bırakmadıklarını vurgulayan Başkan Edebali, “Yönetim ilkemiz olan ‘Katılımcı Belediyecilik’ anlayışıyla vatandaşlarımızdan elde edilen bilgi, talep ve öneriler doğrultusunda Yıldırım’ın tümünde yürütülecek hizmetlerin yol haritasını sağlıklı bir şekilde planlamaya devam ediyoruz. Mobil ekiplerimiz sayesinde de aksaklıklara anında müdahale ederek hemşehrilerimizin memnuniyetinin en üst seviyede olmasını sağlıyoruz. Ekiplerimiz aynı zamanda ilçemizde sürdürdüğümüz kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da bilgilendirme yaparak vatandaşlarımızı bilinçlendiriyor" şeklinde konuştu.


"Hemşehrilerimizle sık sık bir araya geliyoruz"


Ev ziyaretleri ile birlik ve beraberliği pekiştirerek, ihtiyaç olan mahalle kültürünü de ayakta tuttuklarını belirten Başkan Edebali, “Toplumu ayakta tutan en önemli unsurlar aile bağları, komşuluk ilişkileri ve dayanışma ruhudur. Bizimde yüksek dayanışma ve paylaşma duygusuna sahip bir kültürümüz var. Bizi güçlü kılan bu hasletlerimizi yaşatmak ve geliştirmek adına sık sık hemşehrilerimizle bir araya geliyoruz" ifadelerini kullandı. Hizmet önceliklerinin insan odaklı olduğunu da anımsatan Başkan Edebali, gerek fiziki, gerek ise sosyal ve kültürel açıdan Yıldırım’ı yeniden ayağa kaldırırken, ortak akıl anlayış politikası gereği görüşülmedik tek bir kişi bırakmayacaklarını bildirdi. (Bülten)
Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24