Edebali'den şehit ve gazilere vefa

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ’19 Eylül Gaziler ve Şehitler Günü’nde Yıldırımlı gazileri ziyaret etti.

Edebali'den şehit ve gazilere vefa
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ’19 Eylül Gaziler ve Şehitler Günü’nde Yıldırımlı gazileri ziyaret etti.

 

Ülkenin bağımsızlığı uğruna hayatlarını feda eden şehitleri ve vatan için gazi olan vatandaşları unutmayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ’19 Eylül Gaziler ve Şehitler Günü’nde gazi Mehmet Keşlik’i ve Kosova Üsküp Derneği Başkanı Kıbrıs gazisi Recep Gündüz’ü ziyaret etti. İlk olarak 69 yaşındaki gazi Mehmet Keşlik’i evinde ziyaret eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali,  şehitleri ve gazileri yılda sadece 1 gün değil her zaman minnet ve şükranla hatırlanması gerektiğini belirterek, “Vatan uğruna canlarını, kanlarını veren şehitlerimizi ve bedenlerini feda eden gazilerimizi her zaman saygıyla anmalıyız. Ülke olarak kendilerine minnettarız” ifadelerini kullandı. Yıldırım Belediyesi olarak vatan sevgisinin sembolü olan şehit yakınları ve gazileri unutmadıklarını söyleyen Başkan Edebali, “Yıldırım Belediyesi olarak şehit yakınlarına ve gazilerimizin her zaman yanındayız. Şehit ve gazilerimizin onurlu adresi olan Şehitler ve Gaziler Masası oluşturduk. Bu masalarımızda dayanışma ve yardımlaşma ile kendilerinin Yıldırım’da rahat etmelerini sağlayacağız. Sadece belirli günlerde hatırlanan bu insanlarımızın her zaman yanındayız” diye konuştu. Ziyaret sonunda Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, gazi Mehmet Keşlik’e vatan uğruna yaptığı hizmetlerden dolayı Yıldırım Belediyesi adına teşekkür belgesi takdim etti.
Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2014, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8