Eğitim-Bir-Sen Okul Müdürleriyle Buluştu

EĞİTİM-BİR-SEN BURSA 1 NOLU ŞUBESİ, OKUL MÜDÜRLERİYLE İSTİŞARE TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ. (İHA/BURSA-İHA)

Eğitim-Bir-Sen Okul Müdürleriyle Buluştu

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şubesi, okul müdürleriyle istişare toplantısında bir araya geldi.


 

 

 

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şubesi, okul müdürleriyle istişare toplantısında bir araya geldi.
BUSKİ Sosyal Tesisleri’ndeki istişare toplantısına eğitim kurumlarının müdürleri ilgi gösterdi. Sendikacılığın, emeğin ve ekmeğin mücadelesi olduğunu belirten Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Numan Şeker, Türkiye’de demokrasinin korku tünelinden çıkma mücadelesinde en anlamlı katkıyı sunan bir teşkilat olduklarını söyledi. Mart ayında bütün şubeler içerisinde üniversitelerde dahil olmak üzere sendikaya 676 üye yaparak 1 ayda en çok üye yapanın Bursa şubesinin olduğunu ifade eden Şeker, “Sendikal tarihe altın harflerle yazdırarak, bu başarıya imza atan ve katkı koyan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
15 Mayıs’a çok kısa bir süre kalsa da gayretli çalışmalarla bu yıl da Bursa’da yetkili sendika olacaklarına dikkat çeken Şeker, “Biz, sendikacılığı saf manada üye yapma yönüyle değil; gerçekten sendikacılığı, sosyal yönde nasıl çalışmalar yapması gerektiğini, hizmet sendikacılığı bağlamında da ne gibi hizmet sağlaması gerektiğini inşallah Bursa şubesi olarak eğitimcilerimize çalışmalarımızla göstereceğiz. Sendikamıza üye yapmaya da devam edeceğiz. Çünkü sendikacılık bir yönüyle de böyle bir şey bir oy ile de yetkiyi alabilir, bir oyla da yetkiyi kaybedebilirsiniz. İnşallah 3 bin oy ile Bursa’da etkili olacağız. Bursa’da 17 ilçenin 17’sinde de yetkiyi alacağız” diyerek, şunları kaydetti: “Bu noktada üyelerimizin destekleri bizler için büyük önem arz edecek.”
28 Şubat süreciyle ülkede tekrar darbe dönemi yaşandığını, ancak bu defa darbenin silahlı kuvvetler tarafından değil de sivil kuvvetler eliyle yapıldığını ve bazı sendikaların da marifetmiş gibi darbecilere destek verdiğini ifade eden Şeker, Türkiye’de sendikaların üç sorunu olduğuna işaret ederek, “'Birincisi, sendikalar bu ülkede demokrasi ile sorunlu. İkincisi, darbe dönemlerinde düzgün durmayan sendikal yapılar var. Üçüncüsü de, değerlerle kavgalı sendikalar var. Milletin inancına, dinine, diyanetine, değerlerine ilişkin herhangi bir olumlu cümle kurulduğunda hırsından tepinen bazı sendikal yapılar var. Biz ‘kral çıplak’ deyip fotoğrafı gösterdiğimizde, çıldıran oluşumlar var. Ülkede enteresan bir gündem cereyan ediyor. Bir eğitim sendikası kalkıp LGBTİ komisyonları kuruyor. Okullarda LGBTİ ile ilgili paylaşımlar ve faaliyetler yapıyor. Bu anlamda eğitimin, toplumun ve milletin DNA’sı ile oynamaya çalışıyor. Ondan sonra toplumda cereyan eden sevimsiz hadiselerde sesini yükselterek suçunu bastırmaya çalışıyor. Anormal olmayı savunanlar, anormalliğin topluma yaygınlaşmasının mücadelesini verenler bu ülkede anormal hadiseler olduğunda bir başkasının üzerine atmaya çalışıyor. Onun için bu ülkede sendikaların 3D sorunu var diyorum. Demokrasi konusunda samimi değiller, darbeler konusunda destekçiler ve değerler konusunda düşmanlar. Fakat kan kaybediyorlar, tamamını toplasanız bir Memur-Sen etmiyorlar” diye konuştu.
Sendika üyesi eğitim çalışanlarını üzerine atılabilecek iftiralara karşı uyarmayı da ihmal etmeyen Şeker, “Özellikle son günlerde okullarımızda belli merkezlerden algı oluşturulmaya çalışılıyor. Çocuklara taciz üzerinden bir algı oluşturuluyor. Bunun için kurum amirleri olarak, öğretmen arkadaşlarımızı lütfen uyararak daha dikkatli davranmalı tavsiye edin. Çünkü istismara açık bir konu” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2016, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24