Emektar esnaflara plaket

YILDIRIM İLÇESİNİN EKONOMİSİNİ GÜÇLENDİRMEK ADINA ESNAFIN HER ZAMAN YANINDA OLAN YILDIRIM BELEDİYESİ, 30 YILI AŞKINDIR HİZMET VEREN ESNAFA ONUR BELGESİ TAKDİM ETTİ. (İHA/BURSA-İHA)

Emektar esnaflara plaket
Yıldırım ilçesinin ekonomisini güçlendirmek adına esnafın her zaman yanında olan Yıldırım Belediyesi, 30 yılı aşkındır hizmet veren esnafa onur belgesi takdim etti. 

 

 

 

 

 
Yıldırım Belediyesi, Ahilik Haftası sebebiyle ilçede 30. yılını dolduran 24 esnafa onur belgesi takdim etti. Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin yanı sıra Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (BESOB) Başkan Vekili Bedri Gülşen, belediye bürokratları ve çok sayıda esnaf katıldı. Ahiliğin kardeşlik demek olduğunu söyleyen Başkan Edebali, “Ahilik teşkilatı ve anlayışı topraklarımızın ürettiği ve insanlığa kazandırdığı en önemli değerlerden birisi, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir dayanışma örneğidir” dedi.
Ahi olabilmenin ve üretime katkıda bulunmanın ülkemizin ileriye gitmesi için çok önemli olduğunu da kaydeden Edebali, yerel yönetimler olarak kendilerinin de destek vereceklerini ifade etti.
Yıldırım esnafının ilçe ekonomisine büyük bir katkısı olduğunu belirten Başkan Edebali, Türkiye’ye rol model olacak kentsel dönüşüm projesinde bölge esnafının stratejik bir konuma sahip olduğunu da söyledi. Güçlü Yıldırım hedefinin ticaret hayatının gücü ile orantılı olduğunu ifade eden Başkan Edebali, “Kentsel dönüşümde temel referansımız ekonomik planlamadır. Dönüşüm projemizde sadece mekanlarda değil hayatın her alanında değişiklikler yapacağız. Bunu gerçekleştirirken bize sağlam adımlar atmamızı sağlayacak olan Yıldırım’ın güçlü ekonomik yapılanması olacaktır” diye konuştu.
Yıldırım’ın en işlek caddelerinden Profesör Tezok, Tayyareci Mehmet Ali ve Beyazıt Caddeleri için hazırlanan projeleri de bölge esnafı ile paylaşan Başkan Edebali, yapılacak yeni düzenlemeler ile ilgili bilgiler vererek sunum yaptı. Esnafa her zamankinden fazla önem verdiklerinin de altını çizen Başkan Edebali “Yıldırım’ın esnafı bizim can damarımızdır. Belediye bünyesinde hizmet veren ‘Esnaf Masası’ ile her zaman yanlarında oluyoruz. Hizmet politikamızı bölge ticaret hayatının kalkınmasına göre programlamaya devam edeceğiz. El ele vererek güçlü Yıldırım’ı tekrar ayağa kaldıracağız” ifadelerini kullandı.
Programın sonunda Yıldırım’da 30 yılı aşkın süredir ekonomiye güç veren 24 esnaf, onur belgesi ile ödüllendirildi.
Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2016, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24