Engelli umutun umutsuz bekleyişi

UMUT (İHA/BURSA-İHA)

Engelli umutun umutsuz bekleyişi
Bursa’da, omurilik kayması olan bedensel ve zihinsel engelli Umut Şahin, ameliyat için destek bekliyor.

 

 
15 yaşındaki Umut Şahin, yaşından büyük acılarla mücadele ediyor. Hem zihnen, hem de bedenen engelli Umut’un omuriliğinde meydana gelen kayma hayatını tehdit ediyor. Hayattaki tek dayanağı olan oğlunun gözlerinin önünde çektiği acıya dayanamayan anne Güler Şahin, oğlunun ameliyatı için hayırseverlerden yardım bekliyor.
Daha 7 aylık bebekken havale geçirerek engelli olan Umut, adı gibi geleceğe umutla bakması için bir yardım elinin uzanmasını bekliyor.

 

[caption id="attachment_131115" align="aligncenter" width="720"]AMUT ANNESİNİN KUCAĞINDA (İHA/BURSA-İHA) AMUT ANNESİNİN KUCAĞINDA (İHA/BURSA-İHA)[/caption]

Oğluna bugüne kadar oğluna hem annelik hem de babalık yapan Güler Şahin’in tek isteği, ameliyat masraflarını karşılayacak bir hayırsever çıkması. Devletten aldığı aylık 880 lira bakım maaşı haricinde hiç bir geliri olmayan anne, o paranın da 400 lirasını kiraya veriyor. Güler Şahin, kalan parayla Umut’un tedavi masraflarını karşılamaya ve evin geçimini sağlamaya uğraşırken, bir yandan da beraber yaşadığı yaşlı annesine bakıyor.
Ne kendisi ne de ailesinin geçimi için bir yardım beklemeyen Şahin, “Tek arzum oğlumun omurilik ameliyatının bir an önce yapılması” dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8