Ertuğrul Okulları başarı algısını değiştirecek 

  Batuhan Yorulmaz “Sadece özel okul değil, özel bir okul”  mottosu ile yola çıkan Er

Ertuğrul Okulları başarı algısını değiştirecek 

 

Batuhan Yorulmaz

“Sadece özel okul değil, özel bir okul”  mottosu ile yola çıkan Ertuğrul Okulları, dünyada ilk olan IQup4 eğitim sistemi ile 2018/2019 eğitim-öğretim yılında kapılarını açacak ve okul kültürünü sağlam temellerle yerleştirebilmek adına her kademeden sadece başlangıç düzeyinde öğrenciler alacak.

Gelecek eğitim öğretim yılında öğrenci kabul etmeye başlayacak olan Ertuğrul Okulları, dünyada ilk olan IQup4 ile yeni bir eğitim sistemi başlatacak. Ertuğrul Okulları Ar-Ge Bilim Kurulu Başkanı Kurucu Ortak Dr. Zafer Akıncı, Ertuğrul Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Çapar, Ertuğrul Okulları Kampüs Müdürü Murat Yöş ve çok sayıda kurucu ortağı katıldıkları toplantıda sisteme dair bilgiler verdi.

Sistem uygulaması yanında, öğrenci kabul yöntemiyle de dikkat çeken kuruma 2018-2019 eğitim öğretim yılında anaokulu, ilk, orta ve lise kademelerinden sadece başlangıç sınıfları alınacak. Bunun nedeni ise, okul kültürünün yerleştirilmek istenmesi.Okul için yaklaşık 22 milyon liralık yatırım gerçekleştirildiğini belirten okulun mali danışmanı Mehmet Kurak “Bu yatırımlar daha da devam edecek. Tüm çalışmamız Ertuğrul Okulları kültürü ile ülkesine, milletine faydalı bireyler yetiştirmek içindir.” dedi.

IQUP4 İLE HERŞEY MÜMKÜN

Ertuğrul Okulları Ar-Ge Bilim Kurulu Başkanı Dr. Zafer Akıncı, okulların sosyal aktivite, yabancı dil, akademik başarı gibi kriterlerle adını duyurduğuna dikkat çekerek eğitim algısının artık değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Akademik başarı yarışında okulların, sadece başarılı öğrencileri alıp başarılı şekilde mezun ettiğini savunan Ertuğrul Akıncı “Biz IQup4 ile eğitim müfredatının yanında çocuklarımıza özel bir eğitim uygulayacağız. Neden sıradan öğrencilerden oluşturulmuş 20 kişilik sınıfımızın 18’i ilk yüze girmesin? Neden öğrencilerimizin rehberlik eğitimi dışında psikolojik eğitim ve yönlendirmeleri olmasın? Neden öğrenciler puanının yettiği okullar dışında temel yeterliliğine sahip olduğu mesleğe yönlendirilmesin? İşte tüm bunlar ve daha fazlası dünyada ilk olan Ertuğrul Okulları IQup4 eğitimi ile birlikte mümkün olacak.” diye konuştu.

HEM VELİLER, HEM ÖĞRETMENLER EĞİTİLECEK

Öğrencilerin eğitiminde, müfredat eğitimi ve öğrencinin dışında öğretmen ile velinin de etkili olduğunu aktaran Akıncı, “Öğrencilerimizin eğitimi için seçilecek öğretmenler de önemli kriterlere sahip olmalı, çeşitli testlerden geçmeli ve gerekli eğitimleri almalı. Aynı şekilde aileleri de göstermelik olan eğitimler dışında gerçek eğitimler almalı. Tüm çalışmalarımız geleceğimizin mimarı olan çocuklarımız için.” dedi.

 

 ERTUĞRUL OKULLARINDA NELER VAR?

Öğrencilerini “Hayat boyu öğrenme” ilkesi ile yetiştirecek olan Ertuğrul Okullarının eğitim-öğretim sistemi ise;

Özdenetim Becerilerini geliştirme programı

IQup4 Bilişsel Gelişim Sistemi

Kişiselleştirilmiş Dijital Rehberlik Sistemi (KDRS)

Analitik Okuma ve Kavrama Geliştirme Programı (AOKGP) olmak üzere, birbiri içinde bir bütün olan 4 temel program bulunuyor.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2017, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24