Ertuğrulgazi Kültür Derneği'nde nöbet gençlerde

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, Ertuğrulgazi Kültür Ve Yaşatma Derneği'nin başkanlığına Cafer Atan getirildi.

Ertuğrulgazi Kültür Derneği'nde nöbet gençlerdeBursa'nın İnegöl ilçesinde, Ertuğrulgazi Kültür Ve Yaşatma Derneği'nin başkanlığına Cafer Atan getirildi.

8'nci olağan genel kurul toplantısı dernek merkezinde yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimlere dernek üyeleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve çok saylıda davetli katıldı. Faaliyet raporlarının okunup ibraz edilmesinin ardından bir veda konuşması yapan derneğin eski başkanı Bayram İnaltekin, yeni yönetimin Ertuğrul Gazi kültürünü en iyi şekilde yansıtarak çalışacağından emin olduğunun altını çizerek, "Geçtiğimiz dönem yönetimi yüksek bir borçla devralmıştık. Bu borçları kapattık. Birlik ve beraberlik her şeyden önemli. Derneğimiz İnegöl'ü temsil ediyor. Derneğimiz İnegöl'ün öz kültürünün kaybolmaması için çalışıyor. Göreve gelen arkadaşlarımızın her zaman yanındayız. Başarılar dilerim" dedi.

Konuşmaların ardından Cafer Atan'ın başkanlığındaki yeni yönetim oy birliği ile kabul edilerek göreve getirildi. Teşekkür konuşması yapan yeni Cafer Atan, "Bizlere destek veren herkese teşekkür ederim. Derneğimizi bundan sonra yapacağımız faaliyetlerle, eski şaşalı günlerine döndürmek istiyoruz. Sadece ilçede kalmakta istemiyoruz. Çevremizdeki Eskişehir, Bursa, Bilecik'te bizimle aynı görevi icra eden dernekler var. Onlarla iş birliği yaparak hem İnegöl'ü tanıtmak, hem derneğimizi tanıtmak istiyoruz. En önem vereceğimiz konulardan biri de gençlik olacaktır. Bu ülkeyi gençler kurdu. Fatih Sultan Mehmet, 21 yaşında İstanbul'u fethetti" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2012, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8