Eşkiyalara bir tokat da Büyükşehir'den

Bursa'ya yeğenlerini görmeye gelen yüzde 92 engelli Gaziyi döven şehir eşkıyalarına devlet yetkilileri nefes aldırmıyor. İlk olarak Bursa

Eşkiyalara bir tokat da Büyükşehir'den

Bursa'ya yeğenlerini görmeye gelen yüzde 92 engelli Gaziyi döven şehir eşkıyalarına devlet yetkilileri nefes aldırmıyor. İlk olarak Bursa Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan açıklamada şahısların tutuklandığı haberi gelirken, ardından da olayın geçtiği işletme Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından kapatıldı.


Ömer Karakaya

Kuzey Irak'ta teröristlerin konvoyuna uzaktan kumandalı bombalı saldırı düzenlemesi sonucu vücuduna 34 tane şarapnel parçası isabet eden ve 6 ay yoğun bakımda kalan ardından gördüğü tedaviyle 2 yıl sonra yürümeye başlayan yüzde 92 engelli gazi Ömür Karaman, Ankara'dan Bursa'ya yeğenlerini görmeye geldi. Gürsu'daki yeğenlerini yanında 1 gece kalan gazi Karaman, ertesi gün deniz havası almak ve yüzmek için Gemlik ilçesi Kumsaz Sahili'ne gitti. Gazi Karaman, denizde biraz yüzdükten sonra kafeye dinlenmek için oturdu. Burada ayaklarını da sandalyeye uzatan gaziyi işletmenin sahibi ayaklarını indirmesi konusunda uyardı. Yapılan uyarının ardından gazi olduğunu yüzde 92 engelli olduğunu söylemesine rağmen iş yerinde bulunanların saldırısına uğradı. Gözü moraran, dudağı patlayan, ayakları ezilen ve sırtına demir çubukla vurulan gazi, ölümden döndü.

 ÖNCE TUTUKLAMA SONRA KAPATMA

Gazi Karaman’ın yaşadığı trajedinin gündeme gelmesiyle Bursa Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Daha önce ifadeye çağrılıp serbest bırakılan 3 şahıs, Bursa Savcılığı’nın kararıyla tutuklandı. Yaşanan gelişmelerin ardından işletmeyi kapatma kararı alan Büyükşehir Belediyesi Belediyesi, polis eşliğinde kafeye ait şezlongları toplattı.

VALİ CANBOLAT'TAN ZİYARET

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Gazi Karaman’ı misafir olduğu evde ziyaret etti. Vali Canbolat, failler hakkında gerekli hukuki işlemlerin yapıldığını söyleyerek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Ziyarette Gürsu Kaymakamı Mustafa Koç, İl Emniyet Müdür Vekili Cahit Şahin, İl Jandarma Komutanı Hakan Saraç, Gürsu Belediye Başkan Vekili Ali Kuzgun ve Gürsu ilçe Jandarma Komutanı Fatih Erdoğan’da hazır bulundu.BU OLAY İLK DEĞİLMİŞ

Öte yandan çevre sakinlerinden alınan bilgiye göre, Gazi Karaman’ın darp edildiği işletmede daha önce de bu tip olayların yaşandığı öğrenildi.

 
Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24