Esnafın gözdesi 'Yıldırım'

Yıldırım'ı her konuda ‘İdeal şehir’ yapma hedefindeki Yıldırım Belediyesi hizmetlerinin karşılığını yatırım olarak alıyor.  

Esnafın gözdesi 'Yıldırım'

Yıldırım'ı her konuda ‘İdeal şehir’ yapma hedefindeki Yıldırım Belediyesi hizmetlerinin karşılığını yatırım olarak alıyor.


 

 

Yıldırım’ın ekonomisini güçlendirmek adına esnafa nefes aldıracak projelere imza atan Yıldırım Belediyesi, 2015 yılında ilçe genelinde 500’den fazla yeni işyerine çalışma ruhsatı verdi. İşyeri açmak ve çalışma ruhsatı almak için Yıldırım Belediyesi’ne başvuran vatandaşlar en çok bakkal ruhsatı için talepte bulunurken ikinci sırada 50 ruhsat ile kahvehane ve üçüncü sırada da 49 ruhsat ile marketler yer aldı. Engelli araç imal yeri, nakış atölyesi ve resim atölyesi gibi farklı iş kollarında da 2015 yılı içerisinde Yıldırım Belediyesi işyeri ruhsatı verdi. Ruhsat başvurularının 66 tanesi ise Yıldırım Belediyesi’nin internet sayfası üzerinden yapıldı.

 

YENİ İŞ YERİ YENİ EKMEK KAPISI


Her yeni açılan iş yerinin Yıldırımlılar için yeni bir ekmek kapısı ve istihdam anlamına geldiğini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, her mahalleye eşit hizmet götürdüklerini ve bununla birlikte iş yerlerinin çoğalarak esnafın kazancının arttığını kaydetti. Yıldırım Belediyesi olarak esnafın her zaman yanında olduklarının altını çizen Başkan Edebali, "Yıldırım’ın çehresini ve kaderini değiştiriyor, hemşehrilerimizin yaşam kalitelerini yükseltiyoruz. Yatırımcıda, işveren de tercihini Yıldırım’dan yana kullanıyor. Esnafımız güçlüyse bizde güçlüyüz demektir" diye konuştu. Yıldırım Belediyesi yine 2015 yılı içerisinde 21 işyerine Teşekkür, 8 işyerine Onur, 6 işyerine Takdir ve 12 işyerine de ‘Örnek İşyeri’ belgesi verdi.
Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2015, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8