EVTEKS Fuarı'na Bursa Damgası

BU YIL 22. KEZ KAPILARINI AÇAN EVTEKS İSTANBUL ULUSLARARASI EV TEKSTİLİ FUARI’NA TEKSTİLİN BAŞKENTİ BURSA DAMGA VURDU. 230 BURSALI FİRMANIN STANT AÇTIĞI FUARDA BURSA İŞ DÜNYASI TEMSİLCİLERİ EV TEKSTİLİ MODASININ TRENDLERİNİ BELİRLEDİ. (İHA/BURSA-İHA)

EVTEKS Fuarı'na Bursa Damgası

EVTEKS İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı’na tekstilin başkenti Bursa damga vurdu.


 

 

Bu yıl 22. kez kapılarını açan EVTEKS İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı’na tekstilin başkenti Bursa damga vurdu. 230 Bursalı firmanın stant açtığı fuarda Bursa iş dünyası temsilcileri ev tekstili modasının trendlerini belirledi. Düzenlendiği her yıl dünya çapında yankılar uyandıran dünyanın kendi alanında 2. en büyük fuarı EVTEKS İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı, 22. kez CNR EXPO Yeşilköy’de açıldı. CNR Holding kuruluşlarından ITF İstanbul Fuarcılık organizasyonunda Türkiye Ev Tekstili Sanayici ve İşadamları Derneği (TETSI·AD) işbirliğinde gerçekleştirilen EVTEKS Fuarı, 2 binin üzerinde markanın katılımı ve 140 bin ziyaretçi hedefi ile düzenleniyor. CNR EXPO Yeşilköy’de 21 Mayıs’a kadar devam edecek fuar, Ekonomi Bakanı Yardımcısı Fatih Metin, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ile Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ın katılımı ile gerçekleşti.
Türkiye’de yıldızı parlayan ev tekstil sektörünün en büyük platformu olan EVTEKS Fuarı’nda
tüm markalar 2017-2018 ev tekstili koleksiyonlarını ilk kez sergiledi. Bu yıl 140 bin sektör profesyonelini ağırlaması beklenen fuar kapsamında ABD, Kanada, Çin, Hindistan ve Almanya gibi farklı ülkelerden gelen sektör profesyonellerini ağırlıyor.
Türkiye’nin dört bir yanından tekstil sektöründe faaliyet gösteren firmaların buluştuğu fuara en yüksek katılım teksitilin başkenti olarak gösterilen Bursa’dan oldu. Bursalı 230 firma fuarda stant açarak gövde gösterisi yaptı. Tülden perde sistemlerine, banyo ürünlerinden uyku ve yatak odası tekstiline, döşemelikten mutfak ve yemek odası tekstiline kadar çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan fuarda ev testili modasını Bursalı firmalar belirledi.

Türk ev tekstili sektörünün 1,8 millyar dolar gibi çok ciddi bir ihracat rakamı yakaladığını söyleyen Başkan Burkay, “Sektördeki bu gelişim geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da devam ediyor. Ancak dünyada rekabet şartları her geçen gün zorlaşıyor. Katma değerli üretimi artırıp inovasyon ve tasarıma daha fazla önem vererek sektörümüzün hedeflerine daha kolay ulaşmasını sağlayabiliriz” dedi.
Her yıl ziyaretçi ve katılımcı sayısını artıran EVTEKS Fuarı 21 Mayıs tarihine kadar sektör profesyonellerini ağırlayacak.
Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2016, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24