Fıskiyeli serinlik

TÜRKİYE KAVURUCU SICAKLARLA BOĞUŞURKEN, BURSA'DA SICAKTAN BUNALAN ÇOCUKLAR DA PARKLARIN FISKİYELERİNDE SERİNLEMEYE ÇALIŞTI. (SAMET DOĞRU/BURSA-İHA) Türkiye kavurucu sıcaklarla boğuşurken, Bursa'da sıcaktan bunalan çocuklar da parkların fıskiyelerinde serinlemeye çalıştı.

Fıskiyeli serinlik
Türkiye kavurucu sıcaklarla boğuşurken, Bursa’da sıcaktan bunalan çocuklar da parkların fıskiyelerinde serinlemeye çalıştı.

Yıldırım Belediyesi'nin Kaplıkaya Cazibe Merkezi’nde fıskiyeler altında serinlemeye çalışan çocuklar hem serinledi, hem eğlendi. Bazı çocuklar bisikletleriyle suyun altından geçerken, renkli görüntüler ortaya çıktı.[caption id="attachment_299337" align="alignnone" width="618"] Bursa’da hava sıcaklıkları 33 derece, nem oranı ise yüzde 50 seviyelerinde seyrederken, hissedilen sıcaklığın ise 40 dereceleri bulması bekleniyor. Meteoroloji yetkilileri saat 12.00-15.00 arasında sıcaklıkların en hissedilir olacağını vurgularken, doktorlar ise belirtilen saatlerde fazla dışarı çıkılmaması gerektiğini dile getirerek, "Mecbur kalmadıkça bilhassa çocuk ve yaşlılar dışarıya çıkmamalı" uyarısında bulundu. Bursa'da hava sıcaklığının bugün 31, cuma ise 33 derece olması bekleniyor. (İHA)[/caption]

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24