Gelemiç spor tırmanışının merkezi oluyor

KELES BELEDİYESİ, ZİRVE DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ BURSA ŞUBESİ İLE BİRLİKTE GELEMİÇ MAHALLESİ’NDE ÖNEMLİ BİR PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR. PROJE KAPSAMINDA KELES BELEDİYESİ VE ZİRVE DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ BURSA ŞUBESİ SPORCULARI İLE BİRLİKTE GELEMİÇ MAHALLESİ’NDE “SPOR TIRMANIŞ BAHÇESİ” OLUŞTURULACAK. (İHA/BURSA-İHA)

Gelemiç spor tırmanışının merkezi oluyor
Keles Belediyesi, Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Bursa Şubesi ile birlikte Gelemiç Mahallesi’nde önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Proje kapsamında Keles Belediyesi ve Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Bursa Şubesi sporcuları ile birlikte Gelemiç Mahallesi’nde “Spor Tırmanış Bahçesi” oluşturulacak.

 

 

 
Bursa’da 2005 yılında Narlıdere’de başlayan rota açma çalışmaları kayaların jeomorfolojik özellikleri ve bakı faktörünün olumsuz olması sebebiyle tamamlanamayarak sporcuları Gelemiç Mahallesi’ne yöneltti. Bu kapsamda Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Bursa Şubesi sporcuları, çalışmalarına bireysel olarak başlayarak, kendi maddi imkanları ile çalışmalarını sürdüyor. Keles Belediyesi’ne yapılan müracaat neticesinde sunulan proje değerlendirilerek, Belediye Meclisi kararı ile uygun bulundu. Kırsal turizm vizyonunda önemli bir adım olan “Spor Tırmanış Bahçesi” projesi kentteki diğer sivil toplum kuruluşlarını ve ulusal sporcuları bölgeye çekerek bir cazibe merkezi oluşturacak.

"SPOR TIRMANIŞ BÜYÜK BİR İVME YAKALADI"
Proje doğrultusunda imzalanan iş birliği protokolü ile birlikte fiziki çalışmalar tamamlanarak, yerli ve yabancı sporcuların bölgeye gelip antrenman ve organizasyonlar yapmaları için çalışmalar gerçekleştirilecek. Konu ile ilgili ortak basın açıklamasında bulunan Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke ve Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Bursa Şubesi Başkanı Tuncel Kundakçılar, ”Son yıllarda sporcularımızın kentimizde gösterdiği özveri ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Bursa İl Temsilciliği’nin dağcılık camiasına yönelik verdiği destekler neticesinde spor tırmanış büyük bir ivme yakaladı. Yapılan çalışmalar neticesinde Bursa uluslararası camiada sporcular yetiştirerek ülkemizi hak ettiği değerde temsil ediyor. Bu kapsamda Gelemiç Mahallesi’nde oluşturulacak olan Spor Tırmanış Bahçesi, ülkemizi uluslararası platforma taşıyacak sporcular yetiştirecek. Keles Belediyesi’nin teknik desteği ve kulübümüzün özverili çalışmaları sayesinde bölge yeni bir cazibe merkezi olacak ve kırsal turizm vizyonunda Keles’i hak ettiği yere getirecek. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi, Keles Belediyesi ve Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Bursa Şubesi sporcuları ile birlikte Spor Tırmanış Festivali düzenleyerek çalışmalarımızı en kısa zamanda diğer sporculara gösterme fırsatı bulacağız” dediler.
Gelemiç Mahallesi’nin dağcılık camiasında marka olma yolunda imzalanan protokolün ardından Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke, Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Bursa Şubesi Başkanı Sayın Kundakçılar’a Keles Bebeği armağan ederek teşekkürlerini sundu.
Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19