Gemlik için ilk adım atıldı

Gemlik'in, 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile deprem riski altında bulunan yer

Gemlik için ilk adım atıldı


Gemlik'in, 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile deprem riski altında bulunan yerleşim yerlerinde yaşayanların daha güvenli bölgeye nakledilmesine ilişkin düzenlemenin ardından Kumla'ya bin 200 fidan dikildi.

Orman Bakanlığına devredildiği belirtilen ilçenin üst bölgesindeki orman vasfını yitirmiş araziler kadar yeni orman alanlarının oluşturulması hedefi doğrultusunda, "Radar mevkisi"ne fidan dikildi.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, fidan dikim töreninde yaptığı konuşmada, Orman Bölge Müdürlüğünün çok hızlı çalıştığını söyledi.

Vatandaşların yazın bölgede piknik yapabileceğini dile getiren Yılmaz, "Burası, 50-60 yıldır bomboş. Bu kadar güzel yerler kullanılmamış. Şimdi 696 sayılı KHK, vesile oldu ve bu güzel yerler, vatandaşımıza kazandırıldı." dedi.

Orman İşletme Bölge Müdürü Yalçın Akın da hazineden devrolan yerlerin ağaçlandırılmasına başladıklarını belirterek, "Bu, bir başlangıç. Gemlik'in yeni taşınan yer miktarından daha çok orman tahsis edilmiş olacak." ifadesini kullandı. (AA)


Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2018, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24